Сторінки

УВАГА, ВАЖЛИВО! - ПАМ’ЯТКИ ДЛЯ ГРОМАДЯН З ПИТАНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ!

У зв'язку зі складною політичною ситуацією та можливими зовнішніми загрозами, що постали перед Україною, населення знаходиться у напрузі та занепокоєні. 
Тому ми нагадуємо - найголовніше, що може допомогти вам у будь-якій ситуації:  збереження спокою та холодний розсуд, оскільки найбільшої шкоди наносить не зовнішня загроза, а паніка та розгублення. Нижче ми публікуємо низку інструкцій, яких слід дотримуватися задля власної безпеки в різних ситуаціях, а також порядок укриття населення у захисних спорудах цивільного захисту.

22.02.22

Україна гідна свободи!

З нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи, у закладі протягом тижня було проведенні ряд заходів, спрямованих на вшанування патріотизму та мужності людей, які виступили на захист демократичних цінностей, відстояли національні інтереси, європейський вибір нашої держави. Учні  виготовили ангеликів, переглядали відео, поринаючи в історію своєї країни.

21.02.22

Небесній Сотні вдячні за Свободу!

20 лютого українці вшановують День пам’яті Героїв Небесної Сотні, згадуючи найтрагічніші дні масових розстрілів протестувальників під час Революції Гідності 2013–2014 років. Саме 20 лютого 2014 року в середмісті Києва загинуло найбільше людей – 48. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013–2014 років і п’ятьма активістами Майдану, які загинули навесні 2014 року за демократичні цінності та територіальну цілісність України, назвали Героями Небесної Сотні. Вчитель історії Голіченко О.В. разом з учнями 6 класів згадали події 2014 року, переглянули відео та подякували усім, хто вистояв на Майдані заради Свободи свого народу.

Герої не вмирають, допоки пам'ять про них жива... Небесна Сотня....

День Героїв Небесної Сотні — пам’ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні. У рамках вшанування вічної світлої пам’яті жертв страшних подій лютого 2014 року в Україні, глибокого усвідомлення причин та наслідків трагічних сторінок історії України 21 лютого в Барабойській гімназії було проведено лінійку - реквієм для учнів 5 - 8 класів.

“Нове життя нового прагне слова” (М. Рильський) або 21 лютого Міжнародний день рідної мови

Українці виборювали своє право говорити українською понад 350 років. І сьогодні відстоювати його має кожен громадянин, адже, як відомо, без мови рідної й народу рідного нема. Захищати і дедалі утверджувати українську мову як державну – наше спільне завдання
. Шкільний бібліотекар Голіченко Л.В. як ніхто інших усвідомлює важливість рідного слова для розвитку національної свідомості!

20.02.22

Правила протипожежної безпеки

Правила протипожежної безпеки. Це дуже потрібні знання, які треба чітко виконувати і ніколи не можна забувати!  3- класники під керівництвом Могетисч С.Г. прослухали повчальну "Казку про поросят Квік та Хрюк, що сірники взяли до рук" та повторили як треба діяти в разі небезпеки. Правила протипожежної безпеки

Практична медіаграмотність

Медіаграмотність — сукупність знань, навичок та умінь, що дозволяють людям аналізувати, критично оцінювати і створювати різноманітні повідомлення для різних типів медіа. Окрім того, медіаграмотність передбачає вміння розуміти й аналізувати, як медіа функціонують у суспільстві та який вплив вони мають. Бути медіаграмотним означає бути спроможним знайти те, що ми шукаємо, вибрати те, що нам потрібно, й визначити, наскільки надійною є ця інформація. Бути медіаграмотним означає бути здатним оптимально використовувати відповідну інформацію, зберігаючи її розумно, й ділитися нею з іншими. Детальніше  Будьте медіаграмотні!!!



Школа Сірничка

У 2-Б клас на виховну годину завітав Сірничок і запитав: «Вогонь – друг чи ворог?» І так, як думки дітей різнилися, то клас поділився на групи, одна з яких доводила, що вогонь –друг, а інша досліджувала – яку він приносить шкоду. Ось так у грі, школярі визначали,  що без вогню на Землі неможливе життя.  Він зігріває наше житло, ми можемо приготувати їжу, потрібен на різних підприємствах. Зацікавила дітей інформація Сірничка про вогонь –символ пам’яті та олімпійський вогонь. Детальніше Школа Сірничка

18.02.22

Інтернет - сучасний інформаційний простір

Сучасних школярів називають людьми нового покоління - «цифрові аборигени». Вони не уявляють життя без комп’ютера, інтернету, пошукових систем, мережевих спільнот, чатів тощо. Дітям доводиться стикатися з постійно зростаючим потоком інформації, вони відчувають значні труднощі, коли їм необхідно проявити пошукові навички, самостійно критично оцінити отриману інформацію. Тому виникає потреба формування медіаінформаційної грамотності учнів усіх вікових категорій. Діти повинні якомога раніше усвідомлювати необхідність оцінки рівня безпеки інформації.Для цього потрібно виховувати у дітей критичне мислення, щоб вони самі могли навчитися, а іноді й підказати батькам як користуватися інформацією.


17.02.22

Безпека в твоїх руках

16 лютого для учнів 7 класу класним керівником Под'ячевою Л.Л. була проведена виховна година, з подальшою вікториною для перевірки здобутих знань, метою якої стало стимулювання пізнавальної діяльністі учнів, вміння діяти в надзвичайних ситуаціях, приймати відповідальні рішення на основі набутих знань та власного досвіду. Детальніше 



16.02.22

Єднаймося заради миру!

Щороку 16 лютого в Україні на державному рівні відзначатимуть нове державне свято - День єднання. Класний керівник 1-а класу Лаврова А.Б. запропонувала своїм учням виготовити вітальні листівки, що діти із захопленням та патріотичним духом виконали!

Медіаграмотна людина – це та, яка вміє аналізувати інформацію, критично її оцінювати та самостійно робити висновки

Наша молодь не уявляє свого життя без гаджетів, Інтернету та соцмереж. Однак у віртуальному світі завжди залишається ризик бути обманутим та дезінформованим.
Сьогодні говоримо з учнями про медіаграмотніть. Медіаграмотність — сукупність знань, навичок та умінь, що дозволяють людям аналізувати, критично оцінювати і створювати різноманітні повідомлення для різних типів медіа. Окрім того, медіаграмотність передбачає вміння розуміти й аналізувати, як медіа функціонують у суспільстві та який вплив вони мають. Бути медіаграмотним означає бути спроможним знайти те, що ми шукаємо, вибрати те, що нам потрібно, й визначити, наскільки надійною є ця інформація. Бути медіаграмотним означає бути здатним оптимально використовувати відповідну інформацію, зберігаючи її розумно, й ділитися нею з іншими.

33 річниця виведення радянських військ з Афганістану

15 лютого – це день пам'яті про сумнозвісні події війни в Афганістані, вшанування усіх воїнів – інтернаціоналістів, кому довелося виконувати військовий обов’язок  на території інших країн. 7 класу поринули в далекий 1989 рік, переглядаючи повчальну презентацію та під розповіді керівника музею Гергелєвої Л. С. дізнавалися про Афганську війну. Згідно зі статистикою, в Афганістані загинули 4 тисячі українців. 72 українських воїни зникли безвісти. Майже 3 тисячі матерів втратили своїх синів, півтисячі жінок стали вдовими, 711 дітей – сиротами. Детальніше  Інформаційна хвилинка "Афганістан - ти біль моєї душі"


Посилення консолідації українців - День єднання!

"Нам кажуть, що 16 лютого стане днем нападу. Ми зробимо його днем єднання.  Цього дня ми вивісимо національні прапори, вдягнемо синьо-жовті стрічки і покажемо всьому світу нашу єдність", – сказав Зеленський під час відеозвернення до народу. Взявшись за руки учні закладу о 10.00 гучно співали Гімн України в підтримку  "стійкості" на тлі зростання гібридних загроз, пропагандистського та морально-психологічного тиску на суспільну свідомість. «Поки ми єдині – нас не здолати», - наголосила директор закладу Кобилянська Валентина Леонідівна.

15.02.22

"Хто зверху по - Валентинівськи"

Учні 7 класу продемонстрували, що в день Святого Валентина змагатися можуть не тільки пари, а ще й команди хлопців проти команди дівчат, таким чином відповідаючи на одвічне питання - "Хто зверху?". Команди хлопців та команди дівчат виборювали перемогу в наступних конкурсах: "Збери слово", "Допоможи Амуру пройти лабіринт" , "Склади пазли відомої казки", "Склади буріме із запропонованих слів про кохання", "Зрозумій мене бех слів". В дуже запеклій боротьбі перемогу все ж - таки отримали дівчата. Всі учасники були нагороджені солодкими подарунками, а дівчата були ще довго літали від ейфорії перемоги.   Детальніше Конкурс "Валентин чи Валентина" 


Валентинів день...

14 лютого,  День Святого Валентина, пройшов в Барабойській гімназії весело та цікаво: яскрава Фотозона, Стіна зізнання, тематичні заходи по класам та конкурс випадкових пар "Стріли Купідона" для учнів 6 - 8 класів. 7 пар змагалися в різноманітних конкурсах, щоб отримати перемогу та титул "Краща пара": "Вікторина", "З'єднай  відомі пари", "Перейти місток", "Скажи комплімент на кожну букву слова "кохання", "Заспівати серенаду". Детальніше Конкурс випадкових пар або День Валентина - 2022


"Вже скільки років проминуло, а біль у серці б'є і б'є...". Афганістан

15 лютого – це день пам'яті про сумнозвісні події війни в Афганістані, вшанування усіх воїнів – інтернаціоналістів, кому довелося виконувати військовий обов’язок  на території інших країн. З кожним роком все далі історія віддаляє нас від вогняних років Афганської війни, але час непідвладний викреслити з нашої пам'яті приклади мужності і  вірності синів своєї Батьківщини, які з честю виконали свій військовий обов’язок, стали гідним прикладом людської мужності та героїзму. Вчитель географії Гергелева Лариса Сергіївна разом з учнями 9 класу вшанували героїв Афганської війни.

13.02.22

Де є любов, там є життя. ...

Ви коли-небудь переживали за книжкові стосунки більше, аніж за власні? Якщо так, тоді точно знаєте, якою захопливою буває любов у книжках. Захопливою і різноманітною. Адже історії кохання – це не завжди про перше побачення на даху під зоряним небом, весілля, двоповерховий будиночок і собаку з милим ім’ям (хоча собак із милими іменами забагато не буває!). Любов інколи несподівана, як порив вітру – спершу може налякати, а потім наповнює вітрила і веде вперед. А інколи вона може бути ой якою болючою. Та найчастіше любов схожа на дихання уві сні. Можеш про неї не думати і навіть не помічати. Але це те, що залишає тебе живим. До Дня закоханих шкільний бібліотекар Голіченко Лариса Володимирівна підготувала тематичну виставку книжок «Хто не кохав – не жив на цій землі».

КОХАННЯ - НАЙПРЕКРАСНІШЕ ПОЧУТТЯ НА ЗЕМЛІ!

День святого Валентина – це свято романтики, кохання та ніжності. 14 лютого закохані висловлюють свої щирі почуття й обмінюються подарунками, влаштовують романтичні сюрпризи своїй другій половинці. Чи не основним атрибутом свята є специфічна листівка з освідченням у коханні – "валентинка". Її часто роблять у формі сердечок, ними ж прикрашають. Також ці листівки оздоблюют квітами, ангелами, голубками, поцілунками. Валентинки, різноманітні конкурси, освідчення в коханні та позитивний настрій наповнював цей день!
 

09.02.22

Дистанційний День Безпечного Інтернету

8 лютого, в День Безпечного Інтернету, всі заходи відбулися 
дистанційно та онлайн.  Спочатку були зібрані та опубліковані тематичні   матеріали , з якими можуть діти та батьки ознайомитися (Навчально - методичні ресурси). Для учнів 5 класу, після короткої бесіди з посиланням на відео про правила безпеки в інтернеті, був надісланий тест "10 правил про безпеку в інтернеті", пройшовши його,  діти свої результати надсилали вчителю. За результатами тесту, можна зробити висновок, що 5 -  класники обізнані в цьому питанні. Детальніше День Безпечного Інтернету - 2022 (ОНЛАЙН)

БЕЗПЕКА ДІТЕЙ В ІНТЕРНЕТІ

З кожним роком все більше українських дітей користується Інтернетом у повсякденному житті. Можливість підключитися до мережі не тільки через ПК, але й за допомогою мобільних телефонів сприяє цій тенденції. Інтернет надає дітям та молоді неймовірні можливості для здійснення відкриттів, спілкування й творчості. Проте, оскільки з самого початку Інтернет розвивався без будь-якого контролю, сьогодні він містить величезну кількість інформації, причому далеко не завжди безпечної. У зв'язку із цим виникає проблема забезпечення безпеки дітей. Під час уроків інформатики Мойсеєнко О.Г. нагадала учням правила безпеки в Інтернеті і закликала їх дотримуватися!

Правила Інтернет-безпеки та Інтернет-етики ДЛЯ ДІТЕЙ І ПІДЛІТКІВ

     1.Ніколи не давайте приватної інформації про себе (прізвище, номер телефону, адресу) без дозволу батьків. 2.  Якщо хтось говорить вам, надсилає вам, або ви самі віднайшли у мережі щось, що бентежить вас, не намагайтеся розібратися в цьому самостійно.  Зверніться до батьків або вчителів - вони знають, що треба робити. 3.  Зустрічі у реальному житті із знайомими по Інтернет-спілкуванню не є дуже гарною ідеєю, оскільки люди можуть бути дуже різними у електронному спілкуванні і при реальній зустрічі. Якщо ж ви все ж хочете зустрітися з ними, повідомте про це батьків, і нехай вони підуть на першу зустріч разом з вами.

Талановиті рученята

Чим більше діти дізнаються про світ через слова, зображення і предмети, тим більше росте у них бажання самостійно відтворювати красу, що оточує нас. На уроках другокласники вчаться вигадувати і створювати дивовижні речі із простих матеріалів, перетворювати свої ідеї у дійсність та творити чудеса. Сьогодні ми втілювали в життя бажання дівчинки Поліни мати папужку. А так як подарувати справжнього папужку у нас можливсті не було, то вирішили зробити цю яскраву пташку із паперу в техніці орігамі.  Слухаючи сюїту Е. Гріга "Ранок", школярі розмірковували, чим ця музика нагадує ранок, схід сонця. І все те, що відчули діти в музиці, спробували передати акварельними фарбами в техніці "по мокрому". Детальньніше Творчість другокласників


Вирощування цибулі

Наші маленькі першачки продовжують разом зі своєю вчителькою Лавровою А.Б. пізнавати світ. Щодня маленькі дослідники експериментують, малюють та щось вирощують. Цього разу на уроці ЯДС вирішили створити маленьку городину на підвіконні – посадити цибулю і спостерігати за нею. Ну що ж чекатимемо і ми разом з вами.
 

Продовжуємо знайомитися з ВИДАТНИМИ УКРАЇНЦЯМИ

3 лютого учні 7 класу познайомилися з біографією та творчість видатного українського байкаря Є. П. Гребінки. Євген Гребінка народився на хуторі Убіжище Пирятинського повіту на Полтавщині в сім’ї відставного штаб-ротмістра Павла Івановича Гребінки. Початкову освіту здобув у домашніх умовах. У 1825–1831 роках навчався у Ніжинській гімназії вищих наук. У гімназії почав писати вірші. Детальніше  Інформаційна хвилинка "Євген Павлович Гребінка"

Досліджуємо невидимий світ

Нова українська школа впевнено крокує вперед. Наші першопрохідці перегорнули ще одну сторінку інтегрованого предмету «Я досліджую світ». Протягом січня
школярі 4 класу на чолі з Діхтяр Іриною Миколаївною вивчали тему «Світ невидимий». Учні дізнались про мікроорганізми та їх вплив на життя людей, розширили знання про те, як уберегтися від вірусних інфекцій та відповідально ставитись до свого здоров’я. Пропонуємо переглянути цікаві моменти цієї сторінки.

Дев’ять заповідей батьківства

1.       Не чекайте, що Ваша дитина буде такою, як Ви, або такою, як Ви хочете. Допоможіть їй стати самою собою.
2.      Не вимагайте від дитини плати за все, що Ви для неї робите: Ви подарували їй життя, як вона може віддячити Вам? Вона подарує життя своїм дітям.
3.      Не зганяйте на дитині свої образи, адже на старості це все повернеться сторицею (адже що посієш, те й пожнеш).
4.      Не ставтеся до проблем дитини зарозуміло: її життя для неї не є більш легким, ніж для Вас – Ваше (а може, навіть складнішим, тому що дитині бракує досвіду).
5.      Не принижуйте дитину.
6.      Не засмучуйтесь, якщо не можете щось зробити для своєї дитини; засмучуйтесь, якщо можете – але не робите.
7.      Пам’ятайте: для дитини зроблено замало, якщо не зроблено все.
8.      Умійте любити чужих дітей. Ніколи не робіть чужій дитині того, чого не хочете, щоб інші зробили Вашій.
9.      Любіть свою дитину будь-якою, хоча б тому, що дитина – це свято, яке поки ще разом із Вами.

06.02.22

Зустріч випускників

Хтось зовсім недавно залишив улюблену парту, а для когось вже 10, 15, 20, 25, 30, 35 років тому пролунав останній дзвінок, та усіх їх об’єднують класні вчителі,  незабутні уроки, шалені перерви, веселі концерти, цікаві екскурсії, які залишаться в пам’яті назавжди.


02.02.22

Водно-болотні угіддя – на користь людям і природі

Водно-болотні угіддя – це невеликі осередки життя рослин та організмів, що містяться у водоймищах, які забезпечують екологічне здоров'я в достатку не лише водойм, а й середовища в цілому. Болота, заплавні луки, ліси, плавні та мілководні водойми – життєво необхідні для накопичення, очищення та постачання прісної води для потреб людства і довкілля. Ця тема привертає увагу до важливості водно-болотних угідь для багатьох аспектів діяльності та здоров’я людини, а також ролі цих екосистем для збереження біорізноманіття. Відновлюючи та зберігаючи водно-болотні угіддя, ми застосовуємо природо орієнтовані рішення для накопичення води, адаптації до зміни клімату та вирішення багатьох соціально-економічних питань, пов’язаних з використанням природних ресурсів. Впродовж дня вчитель біології та географії Гергелева Лариса Сергіївна провела для учнів віртуальні мандрівки, круглі столи та перегляди відеороликів з подальшим обговоренням – Чому так важливо зберегти водно-болотні угіддя!?

Читаємо вголос Василя Сухомлинського

Всесвітній день читання вголос (World Read Aloud Day) цього року святкують 2 лютого, за даними міжнародного освітнього проекту "LitWorld". Починаючи з 2010 року Всесвітній день читання вголос відзначається в різних країнах світу. Мета Всесвітнього дня читання вголос полягає у тому, щоб надати можливість людям в усьому світі відчути, яке це насправді задоволення просто читати вголос для інших. Свято спрямоване на те, щоб спонукати молоде покоління до читання книжки вголос разом із рідними, або друзями, обговорювати зміст твору, ділитися враженнями та думками стосовно прочитаного. Свято має надихати дітей та дорослих просто більше читати і спілкуватися між собою. Цього року за ініціативою Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В.О. Сухомлинського читаємо казки видатного письменника і педагога Василя Олександровича Сухомлинського.  Детальніше Читаємо вголос В. Сухомлинського

Водно-болотні угіддя, вода і життя – нероздільні!

Болота, заплавні луки, ліси, плавні та мілководні водойми – життєво необхідні для накопичення, очищення та постачання прісної води для потреб людства і довкілля.  Відновлення та збереження водно-болотних угідь є одним із важливих заходів для захисту прісних вод, пом’якшення наслідків змін клімату і адаптації до них. Шкільний бібліотекар Голіченко Лариса Володимирівна підготувала тематичну виставку книжок та наукових досліджень учнів нашого закладу.

Історична правда: Крути 1918

Історія повторюється, якщо її не пам’ятати. Більшість документів військових частин, що могли містити опис бою під Крутами, була знищена під час відступу з Києва. У подальшому пам’ять про подію жила і підтримувалася переважно в імміграції, перш за все у США, куди свого часу іммігрували учасники бою. Саме тому бій під Крутами є одним з найбільш міфологізованих епізодів Української історії, що постраждав як від радянської цензури, так від і банальної нестачі інформації. Цікаві та подекуди страшні факти дізналися учні 7 класу під час виховної години, яку провела класний керівник Под'ячева Л.Л.

Бій під Крутами: героїчний вчинок чи трагедія

29 січня в Україні відзначають пам'ять героїв Крут - українських студентів, які, намагались зупинити більшовицький наступ на Київ у 1918 році, потрапили в полон і були розстріляні більшовиками. Вчитель історії Синько А.М.  провів для учнів 11 класу урок –реквієм, нагадав про вагомий внесок  молодих людей у становленні Незалежної України. Хвилиною мовчання учні згадали усіх, хто не задумуючись віддав своє життя за Україну.  

Про Голокост дітям

27 січня,у світі відзначається Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. Другу світову війну назвали війною Гітлера проти євреїв.Протягом Голокосту було вбито до 6 мільйонів євреїв, з них близько 2,5 мільйонів - на території колишнього Радянського Союзу. Для того, щоб такі трагедії не мали вороття,світ повинен пам'ятати про них. Учні 4 класу послухали бесіду про Голокост, про події у Бабиному яру.


Казковий настрій зими

Зима. Царство снігу і морозу. Одна з його прекрасних картин – це зимовий ранок. Як добре прокинутися вранці і відчути початок нового зимового дня! Прокинешся, підбіжиш до вікна – і твої очі відразу ж засліплює океан кришталево-чистого снігу. Зиму чекають усі – і дорослі, і малі. Ми запропонували нашим початківцям зобразити у малюнках – улюблені моменти зимового відпочинку.