Сторінки
▼
22.11.24
21.11.24
Привіт, світе! Як ми святкували День привітань
У 6 класі Всесвітній день привітань став чудовою нагодою дізнатися більше про культуру різних народів світу. Учні вирішили присвятити цей день знайомству з різноманітними способами вітання, які використовують у різних країнах.
Спочатку вони дізналися, що в Індії люди вітаються словом «Намасте», складаючи долоні разом на рівні грудей і злегка нахиляючи голову. Цей жест символізує повагу та привітність.
Потім вирушили у Тибет, де під час привітання іноді висовують язик. Виявилося, що це традиційний спосіб показати відсутність поганих намірів. Для нас це було весело та несподівано!
Далі звернули увагу на Японію та Китай, де поклін є основним способом привітання. Діти спробували правильно вклонитися, дотримуючись традиційної глибини поклону, яка символізує рівень поваги.
Особливо цікаво було дізнатися про традицію Мано По на Філіппінах. Молодші люди, вітаючись зі старшими, торкаються тильною стороною руки старшої людини до свого чола. Це символ шани та вдячності.
Цей день допоміг дітям усвідомити, наскільки різноманітним і багатим є світ, а також як важливо проявляти повагу до культурних традицій кожного народу.
Наша свобода існує лише доти, доки є ті, хто готові боронити її зі зброєю в руках
До 20-ї річниці Помаранчевої революції та 11 річниці Революції Гідності, сьогодні, 21 листопада, ми з учнями 8-А класу на уроці історії, підняли питання про важливість цих подій для історії України, про значення Революції Гідності, як символу національної єдності. Коли українці під кулями снайперів рятували своїх, коли в хід ішли коктейлі Молотова, а на Майдані навчали такмеду, то навіть тоді важко було уявити, що навіть після перемоги революції ці навички ще знадобляться і так надовго. Революція Гідності показала, на що здатний український народ, щоб захистити свою свободу. Єдність – наша головна зброя. Читати далі Блог вчителя історії Ольги Голіченко
Наш дух не зламати, свободу не вбити (до Дня Гідності та Свободи)
Щорічно 21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи, який пов’язаний з початком двох революцій, коли голоси мільйонів громадян злилися в єдиний голос нації, щоб твердо сказати: Українці хочуть і будуть жити у вільній демократичній державі. Сьогодні виповнюється 11 років від початку Революції Гідності і для учнів 5 - х класів було проведено виховну годину "Наш дух не зламати, свободу не вбити", щоб діти мали цілісне уявлення про ті події, адже нині Україна продовжує боротися за свою незалежність. Діти переглянули відео про історичні події Майдану, виконали вправу на асоціацію слів "Гідність" та "Свобода", а також обговорити 5 принципів гідності людини. Наприкінці учням було запропоновано написати собі лист у майбутнє із запропонованими ідеями, як протягом року можна ставати більш гідною людиною...а через рік відкрити "капсулу" і зробити висновки! Читати далі Блог Под'ячевої Любові Леонідівни
21 листопада – День гідності та свободи: вчимо дітей цінувати важливе поняття
21 листопада в Україні відзначають День гідності та свободи – важливу дату в нашій історії країни, коли відбулися події, що змінили хід історії та стали символом боротьби за права та свободи громадян. Цього року Олександра Сергіївна з учнями 3 класу провела урок, присвячений цьому святу, щоб допомогти дітям зрозуміти важливість таких понять, як гідність і свобода.
Під час уроку вони почали переглядати пізнавальне відео, яке пояснює історію цього дня та його значення. Діти уважно слухали, а після обговорювали основні моменти, згадували, як у різних історичних періодах українці боролися за свої права. Після цього діти зробили письмові роботи, у яких поділилися своїм розумінням понять "гідність" та "свободу".
Це стало чудовою можливістю для розвитку їхніх думок, оскільки кожен учень намагався висловити своє бачення цих важливих цінностей, а також вказати, чому вони важливі для кожної людини та для нашої країни. Читати далі Блог вчителя початкових класів Бабич Олександри Сергіївни
20.11.24
"Дітям треба тепло і сонце, щастя, радість, любов без меж!"
Щорічно 20 листопада у всьому світі відзначають чудове свято - Всесвітній день дитини. Сьогодні під час ранкової зустрічі учні та учениці 4-А класу дізналися про історію цього свята, а саме, що у цей день в 1989 році була прийнята «Конвенція про права дитини», яка визначила, що дітям для повноцінного розвитку і щасливого життя необхідно рости в сім'ї, в атмосфері любові, підтримки і взаєморозуміння. Основним міжнародним документом, в якому викладені права дитини, є Конвенція ООН про права дитини. Діти ознайомилися із правовими документами, які регулюють ці питання в Україні: Конституція України, Сімейний кодекс України, Закон України «Про охорону дитинства» та Цивільний кодекс України. Обговорили права дітей та закріпили, виконавши вправу з цеглинками Lego «Так» чи «Ні». Читати далі Блог вчителя Діхтяр Ірини Миколаївни
«Отруєння грибами»: знання, що рятують життя
У рамках предмета «Основи здоров’я» для учнів 8 класу був проведений урок на тему «Отруєння грибами». Заняття мало на меті ознайомити школярів із небезпекою дикорослих грибів, навчити їх розрізняти їстівні та отруйні види, а також правильно діяти у разі отруєння. Учні поділилися власним досвідом збору грибів, обговорили, як визначають їхню безпечність. Учитель Андрейку О.Л разом із медичною сестрою Небога А.В продемонстрували симптоми отруєння, алгоритм першої допомоги та основні відмінності їстівних і отруйних грибів.
У групах учні сортували зображення грибів, формуючи «безпечний кошик», із подальшим обговоренням правильності їхніх рішень.
Вчимося розпізнавати гриби: освітній досвід для молодших школярів
На цьому тижні учні 3 класу мали захопливий і водночас корисний урок з теми "Їстівні та отруйні гриби"., який провела асистент вчителя Андрейку О.Л. Вона поєднала інтерактивне навчання з перевіркою знань, що дало змогу дітям краще засвоїти важливу інформацію.
Заняття розпочалося з перегляду цікавого навчального відео про те, як розпізнати їстівні гриби, які бувають їхні отруйні "двійники", та чому важливо бути обережними під час збору грибів. Відео було наповнене яскравими прикладами, поясненнями та важливими порадами для дітей. Читати далі Блог вчителя початкових класів Бабич Олександри Сергіївни
100 днів незламності
Сьогодні в нашій школі відбулася особлива подія – урок пам’яті та підтримки під назвою "1000 днів незламності", присвячений героїзму українського народу та вшануванню пам’яті тих, хто віддав своє життя за мир і свободу.
Разом із учнями 3 та 4-Б класу Бабич О.С. та Дідик Т.Б. ми переглядали презентацію, яка розповідала про важливість кожного дня боротьби, що триває вже понад тисячу днів. Особливу увагу Под'ячева Л.Л. приділила історіям загиблих воїнів із нашого краю, Барабоя, які залишили по собі незламний приклад відданості Батьківщині. Д
іти з великим хвилюванням слухали розповіді про подвиги захисників, усвідомлюючи, що саме завдяки їм вони мають можливість вчитися та жити під мирним небом. Атмосфера в класі була сповнена поваги й вдячності до наших героїв. Читати далі Блог вчителя початкових класів Бабич Олександри Сергіївни
19.11.24
1000 днів сили духу, стійкості, незламності
Під час ранкової зустрічі здобувачі освіти 4-А класу дізналися, що сьогодні, 19 листопада, виповнюється 1000 днів відтоді, як росія розпочала свою варварську повномасштабну війну проти України. Ці 1000 днів війни, сколихнули світ і показали, хто є хто. Після тисяч днів відважного опору і в ширшій справі свободи - незважаючи на втрати, труднощі і розчарування, які ми переживаємо - Україна не збирається здаватися. Читати далі Блог вчителя Діхтяр Ірини Миколаївни
Ми пам'ятаємо і мріємо про мир (до 1000 днів війни)
У житті кожного українця останні роки стали часом випробувань, але й об’єднання, боротьби та віри. Виховна година «Ми пам’ятаємо і мріємо про мир», проведена для учнів 6 класу, була присвячена важливій даті — 1000 дням війни. Захід став можливістю не лише згадати події, що змінили наш світ, але й поділитися мріями про майбутнє, яке ми всі прагнемо бачити мирним.
Пам'ять про події війни — це не лише спосіб віддати шану тим, хто став героєм на полі бою, допомагав у тилу, а й можливість зробити висновки для майбутніх поколінь. Говорячи про надію на мир, ми не просто мріємо, а й працюємо над тим, щоб будувати безпечний світ для кожного.
Учні та учениці переглянули відео та пригадали початок цих страшних подій, які стали їхньою реальністю. Після цього виконали вправу «Дерево пам'яті і миру», на якому "жовті листочки" - те, що вони хочуть пам’ятати про події війни (мужність, єдність, волонтери, які допомагають людям), а "зелені листочки" - їхні мрії. Всі зелені листочки описували одне єдине бажання дітей - щоб не було війни!
На завершення виховної години всі прийшли до висновку, що навіть у важкі часи ми можемо залишатися єдиними, цінувати те, що маємо, і разом мріяти про світле завтра.
Ми пам’ятаємо і мріємо — це наш крок до миру.
Війна росії проти України. Тисячна доба повномаштабного вторгнення чи 3926 днів мужності і героїзму?
19 листопада 2024 року, виповнюється лише 1000 днів від повномасштабного вторгнення російських військ в Україну.
Тисячу днів тому, України, як держави мало б не стати. Такий був план московської орди. Попри все, ми вистояли. Ніхто не міг прорахувати, що українці стримають агресора настільки.
Українці, явивши потужну волю духу, самоорганізованість, взаємодопомогу в умовах жорстокої війни з рф, засвідчили спроможність самоврядовувати своє життя в самостійній Українській державі.
В цей день, здобувачі освіти Барабойської гімназії разом з вчителем історії, пригадали ключові події, які передували до повномасштабного вторгнення російських військ в Україну. Збройну агресію проти України російська федерація почала 20 лютого 2014 року, коли її війська без знаків розрізнення вторглись на територію Кримського півострова. Це стало продовженням окупації Автономної республіки Крим в лютому 2014 року та захоплення частини Донецької і Луганської областей навесні того ж року. Читати далі Блог вчителя історії Ольги Голіченко
1000 днів незламності.... В пам'яті назавжди!
Сьогодні Україна відзначає трагічну та водночас героїчну дату 19 листопада – 1000 днів із початку повномасштабного вторгнення рф. Цей період став справжнім випробуванням для кожного українця, змусивши переосмислити цінності, подолати страх і об’єднатися заради Перемоги.
1000 днів боротьби за нашу свободу, за нашу землю, за майбутнє України.
1000 днів Збройні Сили України протистоять ворогу на фронті.
1000 днів болю, втрат і сліз.
1000 днів мужності, сили та віри.
Ці дні стали випробуванням для кожного з нас. Ворог хотів зламати нас, розділити й змусити схилити голову, але українці ніколи не здаються, навіть у найскладніші моменти тримаються разом і впевнено йдуть до перемоги.
Ми пам’ятаємо тих, хто віддав своє життя за нашу свободу...
В цей день біля пам'ятної дошки були проведені хвилини мовчання та заходи вшанування світлої пам'яті загиблих Героїв із залученням родичів: Браславської Валентина Павлівни, мати загиблого Максима Браславського та Панашенко Вероніки - доньки загиблого Панашенка Олександра... Це Герої, які навіки залишаться в наших серцях.
Вічна та світла пам’ять… Блог Под'ячевої Любові Леонідівни
Мова має значення!
На виконання листа Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації No 7121/01-40/2-24/14932 від 05.11.2024, відповідно до листа Міністерства у справах ветеранів України від 29.10.2024 No 18775/1.3/4.3-24 керівником закладу Кобилянською Валентиною Леонідівною було проведено захід щодо інформування ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України про можливість проходження безоплатних курсів, зокрема онлайн-курсів з вивчення української мови. Валентина Леонідівна ознайомила присутніх з Національною платформою з вивчення української мови: https://speakukraine.net/ , де сконцентровано ефективні онлайн- та офлайн-ресурси й мобільні додатки з вивчення української мови. Блог Под'ячевої Любові Леонідівни
Спортивні ігри незламних
Наша сила в єдності
До 1000 днів незламності в нашій гімназії відбулася товариська зустріч - гра з флорболу між командами хлопців 8 - 9 класів та командою вчителів та запрошених гостей. До участі у змаганнях запрошуються військовослужбовці, ветерани війни та особи, звільнені з військової служби, служби у правоохоронних органах, які зазнали травм, поранень або захворювань під час або внаслідок виконання службових обов’язків у зоні бойових дій та родичі загиблих Героїв.
До нас замітав батько нашого учня Дімітрієв Володимир Іванович, наш випускник Граждян Олександр, звільнений з військової служби та Браславська Валентина Павлівна - мати загиблого Героя Браславського Максима.
Розпочався захід з хвилини мовчання, потім наші гості надали поради учням щодо важливості фізичної підготовки в наш час, Володимир Іванович подарував закладу книгу Олександра Закерничного "Записки добровольца", Валентина Павлівна подарувала набір шашки - шахи - нарди, а Сашко розповів, як йому на службі допомагали уроки фізкультури.
Далі, вчителі фізичної культури Третьяк Н. В. та Макогон М. С. провели гру флорбол, попередньо пояснивши правила гри.
Гості, вчителі та учні були дуже задоволені грою та отримали масу позивних емоцій! Блог Под'ячевої Любові Леонідівни
Безпека руху - запорука життя та здоров'я!
У рамках Тижня безпеки дорожнього руху учні 5 - А та 5 - Б класів взяли участь у важливій годині спілкування «Безпека руху – запорука життя і здоров’я», присвяченій безпеці на дорогах, який провела вчитель - практикант Ляшенко Галина. Захід допоміг учням освіжити знання та усвідомити свою відповідальність як учасників дорожнього руху. Учні дізналися про важливість правил дорожнього руху, які забезпечують безпеку та порядок на дорогах, ознайомилися з 10 правилами безпеки дорожнього руху для пішоходів. Було наголошено на ключових правилах, які пішоходи повинні дотримуватися, щоб уникнути небезпечних ситуацій. Читати далі Блог Под'ячевої Любові Леонідівни
1000 днів війни, яка триває понад 10 років...
.. Одна тисяча днів ...
За якими поламані долі...
Одна тисяча днів...
За якими сто тисяч ночей...
Одна тисяча днів...
Смерть свій збір не вміщає в подолі...
Одна тисяча днів...
1000 днів незламності та віри в перемогу!
19 листопада ми згадаємо сумний день - 1000 днів від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну. Це - 1000 днів стійкості, мужності та неймовірної єдності всього українського народу. 1000 днів, протягом яких кожен українець, незалежно від місця, віку чи професії, став частиною великої боротьби за свободу.
Цей день - нагадування про нашу силу, про нескореність і віру в перемогу. Разом, завдяки нашим захисникам і захисницям, підтримці волонтерів та кожного з нас, ми пройшли цей шлях і продовжуємо йти далі. Схиляємо голову перед тими, хто віддав своє життя, і дякуємо всім, хто бореться сьогодні за наше мирне завтра!
Для учнів 7-9 класів було проведено урок - реквієм "1000 днів незламності та віри в перемогу". Учні склали асоціативний кущ: "1000 днів для мене..", переглянули реальні історії війни, хвилиною мовчання віддали шану всім загиблим та переглянули відео "Війна малює смерті акварель або життєвий шлях одного ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ", присвячене Лисаку Владиславу Олександровичу (18.07.1998 - 24.01.2024) Блог Под'ячевої Любові Леонідівни
18.11.24
Перевір свої відносини на аб'юз
У наш час все частіше можна почути слово «аб'юз», «аб'юзер», що означає людину, яка практикує такий психологічний прийом.
Аб'юз в перекладі означає «насильство», «образа» і «жорстоке поводження», а людина, яку називають аб'юзером, піддає інших насильству - ображає, принижує, шантажує або примушує їх до чогось проти їхньої волі. Читати далі Блог практичного психолога Голіченко Ольги Вікторівни
Зупинемо булінг разом!
У 7 класі було організовано виховний захід на тему булінгу, який провів учитель-практикант Ляшенко Галина. Його мета полягала у формуванні толерантного ставлення, розумінні проблеми цькування та пошуку шляхів запобігання цьому негативному соціальному явищу.
Під час заходу учні дізналися про різновиди булінгу, його наслідки та шляхи запобігання. Особлива увага була приділена питанням емпатії, поваги до інших та формуванню дружньої атмосфери в класі. Практична частина включала обговорення життєвих ситуацій, у яких учні намагалися знайти правильні рішення для запобігання конфліктам.
Учні активно брали участь у дискусіях, розігрували ситуації, спрямовані на вирішення конфліктів, та аналізували можливі стратегії допомоги тим, хто постраждав від насилля.
17.11.24
Мандрівка абстракціонізмом
Здобувачі освіти 9-А та 9-Б класів під час вивчення теми "Лабіринтами художньої абстракції" дізналися, що абстракціонізм (від лат. abstractus— абстрактний) — один з головних художніх напрямів XX століття, безпредметне не фігуративне мистецтво, в якому структура твору живопису, графіки чи скульптури не відображає реальність, а ґрунтується на формальних елементах (лінії, плями) та абстрактних конфігураціях, ознайомилися з особливостями стилю абстракціонізм та його представниками, навчилися розрізняти його типи, характеризувати твори абстракціоністів. Все це надихнуло учнів та учениць спробувати себе в ролі митців-абстракціоністів. Діти створили дизайн предметів побуту та одягу у стилі Піта Мондріана. Читати далі Блог вчителя Діхтяр Ірини Миколаївни
Безпечна дорога додому
Пішоходи є повноцінними учасниками дорожнього руху. Вони просто зобов’язані знати та неухильно дотримуватися правил дорожнього руху. Тому в черговий раз семикласники повторили обов’язки і права пішоходів та пасажирів, правила безпеки на залізничному транспорті. Отримали практичні поради для пішоходів, а саме: під час переходу дороги не користуватися телефонами, навушниками та іншими пристроями, що можуть відволікати від дорожньої ситуації, знімати капюшон, який обмежує огляд на дорозі, мати на одязі світлоповертальні елементи (флікери) та ін.
Бути свідомим легко. Дотримуйся правил! Збережи життя!
16.11.24
Безпечний рух - твій вірний друг!
15.11, в рамках тижня безпеки на дорозі з учнями 5 - Б класу була проведена виховна година "Безпечний рух - твій вірний друг", на якій діти повторили загальну пам’ятку з безпеки дорожнього руху, а також говорили про безпеку руху в темну пору доби, підкреслюючи важливість дотримання правил дорожнього руху в умовах зниженої видимості. Учні назвали елементи, які допоможуть бути помітними на дорозі, приміряли вже готові фліпери та ознайомилися з інструкцією, як власноруч виготовити фліпер власного дизайну, щоб зменшити ризик травм і нещасних випадків на дорогах, особливо в темний час доби. Блог Под'ячевої Любові Леонідівни
Стоп! Булінг.
З метою профілактики проявів булінгу в 2 класі провели тренінг з вправ «Міняються місцями», «Незакінчене речення», «Зім’ятий папірець». Блог вчителя початкових класів Могетич Світлани Григорівни
Правила безпечної поведінки на дорозі
Кожного дня, ідучи до школи та повертаюсь з навчання, неповнолітні пішоходи повинні бути дуже уважними (це стосується не тільки дороги школа/дім, а в цілому правил безпечної поведінки на дорозі) та серйозно відноситися до своєї безпеки. Читати далі Блог вчителя початкових класів Могетич Світлани Григорівни
15.11.24
Толерантність - це розуміти, що інші люди абсолютно інші ...
16 листопада у 6-му класі було проведено виховну годину, присвячену Міжнародному дню толерантності.
Захід мав на меті поглибити розуміння учнів щодо важливості толерантності у сучасному світі. На початку бесіди діти переглянули пізнавальну презентацію, яка допомогла пригадати значення понять "толерантність" і "інтолерантність".
У процесі обговорення учні визначили головні риси толерантної особистості, такі як повага, терпимість, розуміння та емпатія. Особливу увагу було приділено проблемі створення стереотипів та формам прояву інтолерантності.
Кульмінацією заходу стало створення "Плаката толерантності". Кожен учень залишив на ньому свій яскравий відбиток долоні, як символ індивідуальності та єдності. Ця спільна творчість ще раз нагадала, що всі ми різні, але здатні жити у злагоді, підтримуючи один одного.
Безпека на дорозі - безпека життя
Найцінніше що людина має - це її життя. А безпека на дорозі – це насамперед, запорука тривалого й активного життя. Безпека пішоходів, водіїв, пасажирів залежить від знання і дотримання Правил дорожнього руху. Як наші учні та учениці 4-А класу знають Правила дорожнього руху, як уміють себе поводити в різних ситуаціях Ірина Миколаївна побачила під час бесіди- практичного заняття "Безпека на дорозі - безпека життя". Діти переглянули відео та згадали про безпечну поведінку на дорогах. Читати далі Блог вчителя Діхтяр Ірини Миколаївни
Єдиний урок безпеки дорожнього руху
Сьогодні у 1 класі відбувся "Єдиний урок безпеки дорожнього руху" . Безпечний шлях — це найкращий шлях до школи. Діти навчилися орієнтуватися у довкіллі та вміло обирати безпечний маршрут від школи додому, визначати можливі небезпеки на цьому маршруті. Розвинули навички орієнтуватися на вулиці. Виховувала у дітей бажання бути уважними на вулицях і дорогах та відповідальність за власне життя. Читати далі Блог вчителя початкових класів Мойсеєнко Ольги Геннадіївни
Ми проти булінгу!
До Міжнародного дня боротьби з булінгом та насиллям у 1 класі було проведено тематичну виховну годину. Учні дізналися про види булінгу та насилля, міри покарання, отримали поради як діяти та до кого звертатися за допомогою. Корисну інформацію було поєднано разом з творчою роботою: діти малювали, виготовляли ручки Про булінгу, обмінювалися думками та побажаннями, обговорювали мультфільми та відео, пов'язані з темою булінгу. Блог вчителя початкових класів Мойсеєнко Ольги Геннадіївни
8 коротких анімацій про толерантність українською
Як пояснити дитині, чому деякі діти не можуть бігати або говорити? Як донести думку про те, що важливо для людей з особливими потребами? Як дати зрозуміти, що вони відчувають і яким бачать світ? Підняти тему інклюзії чи толерантності в процесі виховання дітей вам буде простіше, якщо разом з ними ви подивитеся наступні анімації https://osvitanova.com.ua/posts/907fbclid=IwY2xjawGjH0pleHRuA2FlbQIxMQABHYIPwt2o2QuZw4Tl4RYFL4mj5b81r7tvnSVPKijGSktiZLpu5SVn1iDkZQ_aem_UQyJ9uV5xRUOVjIV3ju_2g
До Тижня з протидії булінгу
У рамках Тижня в 5-А класі була проведена бесіда з елементами тренінгу щодо захисту інтересів дітей та протидії насильству.
Метою було ознайомити учнів з поняттям булінгу, його формами та наслідками. Пояснити, як важливо цінувати дружбу, підтримувати одне одного та робити добрі вчинки.
Визначення булінгу та його види (фізичний, психологічний, соціальний). Як розпізнати булінг і що робити у складних ситуаціях. Роль дружби у створенні безпечного середовища. Приклади добрих вчинків, які зміцнюють дружбу.
Учні зрозуміли, що булінг – це неприйнятно, усвідомили важливість підтримки однокласників та обговорили, як кожен може сприяти доброзичливій атмосфері у класі.
Безпечна дорога додому
В рамках Тижня безпеки дорожнього руху, для учнів 4-Б класу класним керівником Тетяною Борисівною був проведений єдиний національний урок «Безпечна дорога додому". Учні підвищили свідомість про безпеку на дорозі. Під час бесіди були розглянуті основні правила дорожнього руху, обговорені ситуації, які можуть виникнути на дорозі. На завершення пограли у цікаву гру, що допомогло закріпити отримані знання. Цей захід допоміг учням краще розуміти важливість дотримання правил та бути обережними на дорозі для власної безпеки та безпеки інших учасників дорожнього руху. Адже безпека - це справа кожного.
Єдиний урок безпеки дорожнього руху
Сьогодні 3 клас провів дуже важливий урок — Єдиний урок безпеки дорожнього руху. Олександра Сергіївна з учнями вирушили до пішохідного переходу, щоб закріпити знання про безпечну поведінку на дорозі. Перед виходом ми згадали найголовніше: Пішохідний перехід — це безпечне місце для переходу дороги, але навіть тут слід бути важливим. Перед тим як перейти, подивіться ліворуч, а потім праворуч , щоб переконатися, що дорога вільна. Завжди чекайте на зелене світло світлофора , якщо він є. Не розмовляйте по телефону і не відволікайтеся , коли переходите дорогу. Читати далі Блог вчителя початкових класів Бабич Олександри Сергіївни
14.11.24
Дорога додому: будь помітним і обачним
Сьогодні учні 6-го класу пригадали основні правила дорожнього руху для пішоходів та велосипедистів, значення сигналів світлофора, а також зони, де слід бути особливо уважними. Звернули увагу на те, як зменшення світлового дня впливає на видимість на дорогах, особливо в осінньо-зимовий період. Обговорили, чому використання світловідбиваючих елементів на одязі та рюкзаках може врятувати життя, адже водіям у темний час доби значно легше помітити пішоходів зі світловідбивачами. Завдяки цій бесіді учні вкотре усвідомили, що дотримання правил дорожнього руху — це не просто формальність, а турбота про власну безпеку, яка допоможе їм дістатися додому в цілковитій безпеці.
Разом проти булінгу
14 листопада, Тетяна Борисівна провела з учнями 4-Б класу бесіду, присвячену темі булінгу, яка мала на меті підвищення обізнаності учнів про цю важливу проблему. Діти ознайомилися з різними формами булінгу, його наслідками, а також способами протидії. Учні висловлювали свої думки та судження щодо того, як уникнути конфліктних ситуацій. Всі разом прийшли до висновку, що важливо підтримувати один одного та реагувати на прояви булінгу.
Раз добром нагріте серце вік не прохолоне.
Залучаючи дитину до добрих справ з самого дитинства, ми виховуємо у ній доброту та високу мораль. Доброта – це чуйність, душевне ставлення до людей, прагнення робити добро. Вона пов’язана з іншими позитивними якостями: людяністю і вихованістю, турботою і співчуттям, доброзичливістю і уважністю, чуйністю і терпінням. Тому, під час години спілкування у 4-А класі Ірина Миколаївна з асистентом вчителя давали поради та допомагали знаходити відповіді на різні питання: Як часто люди роблять добро, і чи варто його робити? Завдяки чому наш світ стає щасливішим і прекраснішим і наповнюється любов'ю? Чому люди повинні робити добро? Читати далі Блог вчителя Діхтяр Ірини Миколаївни
STOP bullying! (в рамках тижня протибулінгової політики)
В рамках тижня антибулінгової політики з учнями 5 - Б класу була проведена виховна година з елементами тренінгу. Метою якої було: ознайомити учнів з поняттям, формами та структурою булінгу; виховувати почуття власної гідності; виховувати почуття емпатії та переживання до дитини, яка зазнає насильства; розвивати навички протидії соціальному тискові; розвивати вміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації; формувати навички відповідальної та безпечної поведінки.
В результаті проведеної виховної години діти розуміли значення поняття «булінг»; відрізняли булінг від гумору; наводили приклади позитивного і негативного впливу однолітків; відстоювали власну думку; називали способи протистояння насиллю у своєму середовищі; демонструють уміння казати «Ні» на пропозиції однолітків. Читати далі Блог Под'ячевої Любові Леонідівни
Чим відрізняється булінг від конфлікту?
Учителі стають свідками конфліктних ситуацій у класі щодня. Як діяти, коли виник конфлікт? Чим відрізняється булінг від конфлікту? Та як виховувати емпатію, взаємоповагу і толерантність у школярів? Відповіді на ці питання знаходила Ольга Вікторівна разом з учнями 9-Б класу.
Багато хто не надає булінгу значення. Але насправді це не просто пустощі або грубість, а особлива форма взаємин, яка з часом переростає в насильство. Читати далі Блог практичного психолога Голіченко Ольги Вікторівни
Зупинимо булінг разом!
Сьогодні, соціальний педагог Мойсеєнко Ольга Геннадіївна провела бесіду з учнями 6 класу про проблему булінгу. Під час бесіди обговорювали наслідки булінгу та негативний вплив на психічне здоров'я дітей. Учні були зацікавлені і активно долучилися до дискусії. Було розкрито приклади та ситуації, коли булінг може траплятися, а також способи його запобігання. Всі разом обговорили, як допомагати один одному і вчасно реагувати на прояви цього негативного явища. Бесіда закінчилася із усвідомленням важливості толерантності, поваги та підтримки в колективі.
13.11.24
Доброта - це те, що може почути глухий і побачити сліпий.
Дуже доброю традицією для багатьох країн стало щорічне святкування 13 листопада Всесвітнього дня Доброти.
Офіційно Всесвітній день Доброти був заснований у 2000 році у Сінгапурі 18 листопада 2000 року на 3-й конференції Руху доброти. Свято створене з метою донести до громадськості, що люди повинні допомагати один одному і тим, хто потрапив у біду. Відзначати це свято простіше будь-яких інших – варто лише зробити хоча б найменшу, але добру справу. Читати далі Блог вчителя початкових класів Могетич Світлани Григорівни
Вітаємо ПЕРЕМОЖЦЯ!
Фізика-це захоплююча наука, яка відкриває перед нами незвичайні світи, допомагає нам розуміти природні явища, які оточують нас щодня. Вивчення фізики допомагає створювати нові технології та інновації, які полегшують наше життя та розвивають суспільство.
26 жовтня 2024 року учень 9-А класу Андрій Комісарчук став учасником ІІ етапу інтелектуальних змагань з базових дисциплін серед учнів сільських шкіл Одеської області у 2024 році , які щорічно проводить Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради.
Андрій отримав впевнену перемогу в ІІ етапі інтелектуальний змагань з фізики серед учнів 9-х класів.
Щиро вітаємо переможця! Бажаємо завжди знаходити рішення, навіть самих складних задач! Нехай системне мислення і фізика допоможуть тобі, Андрію, у виборі майбутньої професії, у досягненні мети. Бажаємо не зупинятися на досягнутому й рухатися лише вперед до перемог і нових звершень! Блог вчителя математики та фізики Серпенінової Олени Олександрівни
"Ми- разом! Ми-друзі!"
Під таким гаслом пройшла у 4-А класі «Зустріч довіри», яку провела асистент вчителя Оксана Миколаївна. Діти дізналися, що булінг (від англійського bullying) – цькування, залякування, агресивне переслідування одного з членів колективу з боку інших представників колективу. Така поведінка має на меті самоствердитися за рахунок когось, підпорядкувати особистість своїм інтересам або заслужити собі загальний авторитет. Читати далі Блог вчителя Діхтяр Ірини Миколаївни
"Він світив як сонце" Максим Рильський
Остап Вишня (Губенко Павло Михайлович, 1 (13) листопада 1889, хутір Чечва, Сумська область — 28 вересня 1956, Київ) — український письменник, новеліст, класик сатиричної прози ХХ ст.
Неймовірний талант і неймовірна людина. У постаті Остапа Вишні поєдналися внутрішня доброта і відчайдушність, патріотизм і співпережиття, ніжність і трагізм. Він пережив заслання і переслідування, смерть дружини і нерозуміння сина. Він усміхався і залишався вірним — собі, рідним і державі! Читати далі Блог шкільного бібліотекаря Голіченко Лариси Володимирівни