Для українців вишиті сорочки є символом національної ідентичності. Наразі їх носять по всьому світу на знак підтримки нашої культури і традицій, що набуло особливого сенсу під час війни.
З 2015 року в Україні було започатковано акцію «Подаруй вишиванку захиснику», до якої долучилися близько 50 країн, і яка мала на меті підняти бойовий і моральний дух українських воїнів на Сході України. Військовим на передову з допомогою волонтерів передавали вишиванки, щоб вони служили оберегом нашим воїнам. Цього року до Дня вишиванки цю акцію відновлено. Вже кілька місяців ми пліч-о-пліч робимо добрі справи і це підтверджує, що армія України завжди зі своїм народом.
Знаємо, що є багато українців, які відчувають серцем важливість такого подарунка - вишитої сорочки - духовної броні для тих, хто захищає найдорожче: життя, землю, мову, історію, культуру українців.
Педагогічний колектив Барабойської гімназії також виявив бажання подарувати сорочку захиснику чи захисниці. Ініціативу підтримала і батьківська громадськість гімназії. Родина учня 4-А Половнюка Богдана придбала ще одну вишиванку. Отже, ми це зробили наступним чином:
- нашим славним захисникам, односельчанам, які з перших днів повномасштабного вторгнення боронять нашу рідну землю, придбали вишиті сорочки, адже ми також віримо в те, що вишиванка є оберегом у бою та стане моральною підтримкою.
- передали нашим військовим вишиванки, на передову, з допомогою рідних, аби вони служили оберегом: матері – Мурашко Валентині Володимирівні та брату Кушку Тимофію. Відомо, що українські козаки билися без індивідуального захисту тільки у вишитих сорочках, бо вірили, що у їхніх вишиванках закодований захист. Ми також віримо, що подаровані символи українського народу стануть для наших хлопців захисною бронею.
Вчительська, батьківська та учнівська громадськості щиро вдячні за силу духу, витримку, мужність і рішучість, нашим захисникам та батькам хлопців, які зростили справжніх патріотів!
Для тих, хто вдягнув форму, щоб захистити своє право носити вишиванку.
Немає коментарів:
Дописати коментар