30.03.19

Тато, мама, я - спортивна в нас сім*я!

Наш сучасний світ вимагає шаленого ритму життя і дуже школа, коли в погоні за грошима так мало часу залишається на сім*ю. Мама з татом працюють, часу на дитину залишається не так багато, як хотілося б, вже не говоримо про спільний відпочинок. Аби дати можливість батькам і дітям побути разом, а ще й допомогти одне одному 29.03.2019 року вчителі фізичної культури Макогон М.С. та Андрейку П.К. провели спортивне свято "Мама, тато, я - спортивна в нас сім*я". 

28.03.19

Все життя театр, а ми в нім актори. Міжнародний день театру.

Не знаю, як хто,а наш дружній коллектив, дуже любить відвідувати  театр. Світло лампи, таємнича темрява зали, голоси й рухи акторів, музика, костюми, декорації, маски, чарівні запахи, що їх ніколи не буває на гамірних вулицях мегаполіса, — словом, усе те, без чого несила уявити спектакль. Цю любов до театру, ми намагаємося прищепити і нашим учням. 

27.03.19

"Найбільшого успіху досягає той, хто володіє кращою інформацією" Б.Дізраелі

«Цифри не керують світом, але вони показують, як управляється світ», - говорив  І. Гете. Нікуди не подітися від чисел, але потрібно мудро ними керувати. На загальношкільній лінійці 25 березня 2019 відбулося відкриття тижня інформатики та математики, впродовж якого вчителі  проведуть з учнями цікаві вікторини, конкурси, інтелектуальні змагання та олімпіади. Кожен день розписаний погодинно.

25.03.19

Щастя таки є. Переможці фотоконкурсу!

25 березня на загальношкільній лінійці відбулося ногородження переможців фотоконкурсу "Щастя - це..." Детальніше про конкурс тут Щастя - це..... . Увага фотоконкурс!.

Антитютюнова реклама очима дітей. Всесвітній день боротьби проти туберкульозу!

На жаль, статистика захворювань на туберкульоз є не втішною, і з кожним роком хвороба тільки молодіє. Дуже школа , що куріння серед підлітків є дуже розповсюдженою  шкідливою звичкою, від якої відмовитися дуже важко. До Всесвітнього дня боротьби проти туберкульозу учням запропонували створити антитютюнову рекламу, яка б мала на меті попередити про страшні наслідки куріння. Ось, що з цього вийшло

23.03.19

Поезія - це завжди неповторність, Якийсь безмежний дотик до душі. Ліна Костенко


21  березня, у цей весняний день, коли пробуджується природа, ми відзначаємо Всесвітній день поезії. Поезія - це цілющий ковток для спраглої душі, це ясний промінець сонця в негоду, це біла квітка сподівання... Поезія — це найважливіше культурне явище, всеосяжна мова, що передає внутрішнє прагнення людини жити разом з іншими і тим самим необхідна для зближення народів. Будучи відображенням і дзеркалом суспільства, поезія — головний засіб самостверждення і дієвий важіль творчості, прогресу та всезагального розвитку. 

День зустрічі птахів!

Весна вступила в свої володіння, але і зима відступати не має наміру. Щоб допомогти красуні – весні прогнати холодну сестрицю, потрібно дочекатися птахів, які на своїх крилах принесуть тепло. Вчитель 1 класу НУШ Бруквач О.М. разом зі своїми учнями провела цікавий захід, де дітки розгадували загадки  про птахів, подивилися фільм, слухали спів пташок, а за правильні відповіді отримували солодкі подаруночки! Напередодні учні отримали завдання: разом з батьками виготовити годівнички для пташок і в кінці заходу їх прилаштували на дерева. Пташки знають, що їх чекають нові будиночки, тому швидше поспішатимуть до дому! Як це було…

Світ професій - мій вибір, мій успіх! Профорієнтація.

Ось і пробне ЗНО на носі, а ще трохи і основне не за горами. Наближається вирішальний час, коли потрібно визначитись з вибором професії. Все частіше до 9 та 11 класів приїжджають представники різних вузів з різних куточків Одеської області. Ось і 22 березня до старшокласників завітали викладачі Одеського коледжу транспортних технологій та Білгород-Дністровського морського рибопромислового коледжу.

22.03.19

Людство живе на землі доти, доки живуть бджоли! Обряд бджільництва!

22 березня на базі Дальницького будинку культури пройшов фестиваль «Обряди та звичаї рідного села» Участь брали 5 шкіл Дальницької ОТГ. Кожен обряд, який представляла певна школа був особливим. Наш творчий колектив «Берегиня» під керівництвом вчителя української мови та літератури Криницької В.В. показали обряд «Бджільництво», в якому реалістично передали картину села, пасіки, діда, який передає знання про бджіл своєму онуку. В цікавих деталях був переданий колорит обряду, коли хлопця покусали бджоли, бо вирішив скуштувати меду, а старий дід, якому скрутило поперек, прийшов лікуватися бджолинним укусом.

21 березня День сонячних дітей!

Чому саме 21 березня? Тому що день і місяць символічно відображають природу виникнення патології. Березень обраний тому, що синдром Дауна являє собою трисомію (березень – третій місяць року) за 21 хромосомою (тому і 21 березня). Синдром Дауна – це генетична аномалія, якій притаманна додаткова хромосома 21. Люди з синдромом Дауна мають 47 хромосом у каріотипі замість звичних 46.

20.03.19

Ми приєдналися до популярного Всесвітнього флешмобу Trashtag Challenge. День Землі.

У Всесвітній день Землі ми вирішили приєднатися до популярного нині флешмобу Trashtag Challenge, який закликає людей усього світу за найменший термін прибрати  від бруду найбільш запущені території.  Мета цього флешмобу не лише прибрати територію, а навчити людей не забруднювати природу  і залишити її для майбутніх поколінь. До цієї акції приєдналися вже тисячі людей по всьому світу, єдина умова зробити фото до та після. Озброївшись рукавичками та мішками для сміття 20 добровольців під керівництвом вчителя фізики та математики Серпенінової О.О. та заступника директора з виховної роботи Криницької В.В.  виїхали на прибирання  дороги, яка з’єднує два села с. Барабой та с. Дальник. За годину наші волонтери назбирали 12 величезних мішків пластикових пакетів і пляшок та купу іншого мотлоху. 

... Нехтування здоровим глуздом — вірний шлях до щастя. Джейн Остін. 20 березня Міжнародний День щастя!

Що таке щастя в розумінні дітей? В День щастя ми намагалися дати відповідь на це, на перший погляд, зовсім просте запитання. Для когось щастя, це коли  є мама і тато, для когось щастя - це придбання нового трактору! Для того, щоб кожен  зміг поділитися думкою, що для нього є щастя було підготовлено незакінчене речення щастя – це, де кожен зміг написати свою думку. Також цього дня всі бажаючі мали змогу сфотографуватися на фоні цікавої фотозони. На уроках образотворчого мистецтва учні малювали як ви думаєте Що? Звичайно Щастя!

19.03.19

Планети, зорі - невідомі нам світи. Міжнародний день планетаріїв!

Уявіть, адже щодоби на Землю падає близько 200 тисяч метеоритів. Щорічно тонни міжпланетного пилу досягають Землі. Людське око може бачити на ясному нічному небі всього лише до 5 тисяч зірок. Сонцю потрібно 200 млн. років щоб облетіти навколо центру Галактики, а маса Сонця в 333 тис. раз більше маси Землі. Земля важить приблизно 600 трильйонів тонн і поки Сонце облітає центр Галактики, Земля крутиться навколо Сонця щорічно. 

Учитель і учень ростуть разом. Семінар вчителів 3-их класів!

Напередодні Дня щастя 19 березня 2019 року нашої школи пройшов семінар  вчителів 3-іх класів ЗЗСО Дальницької сільської ради. Для вчителів 3-іх класів був організований та проведений майстер-клас за темою «Удосконалення методичної компетентності вчителя шляхом впровадження інноваційних педагогічних технологій». Вчителі мали змогу поспілкуватися, обмінятися думками, відпочити та продуктивно попрацювати. 

Щастя - це..... . Увага фотоконкурс!

До дня щастя оголошується конкурс світлин. Щастя - це....
Умови: 
1. до 21.03. 2019 включно надіслати класному керівникові світлину, де відображено момент щастя.
2. Підписати світлину, продовживши речення. Щастя - це...
3. 22.03.2019 на засідання учнівського комітету буде обрано три найкреативніші світлини.
4. 25.03.2019 року на загальношкільній лінійці буде проведено нагородження переможців. 


 Надіслані світлини всі бажаючі сможуть переглянуті нище!

17.03.19

Все можна пережити, якщо підібрати потрібну пісню. Курт Кобейн

З  самого ранку 15.03. 2019 року школа перетворилася в Царство Музики: в коридорі була облаштована святкова експозиція, музика лунала всюди: під час уроків  - заспокійлива музика для релаксації, а на перервах  - активні  меломани  могли активно  долучитися  до музики: співати та, навіть, танцювати під улюблені пісні, тим самим знімати емоційне напруження.

У казках є засоби, які можуть виправити чи відродити будь-яку втрачену душевну пружину. Кларіса Пінкола Естес

Казка супроводжує людину впродовж усього життя, допомагає її успішній соціалізації й ефективному засвоєнню життєвих уроків. Казка для дитини – це не просто вигадка, фантазія, це особлива реальність світу почуттів. Казка розсуває рамки звичайного життя; тільки в казковий формі діти стикаються з такими складними явищами і почуттями, як життя і смерть, любов і ненависть, гнів і співчуття, зрада і підступність. Казка – це стародавній спосіб підтримати людину за допомогою слова.

Волейбольний турнір між збірними командами шкіл Дальницької та Великомихайлівської ОТГ

Нові враження, нові місця, нові знайомства. 16 березня 2019 року між збірними командами шкіл Дальницької та Великомихайлівської ОТГ відбувся волейбольний турнір. Гра була запеклою. Представниками від нашої школи були вчителі фізичної культури Макогон М.С. та Андрейку П.К., а також учень 11 класу Усенко Кирило. Перемогу виборола збірна команда шкіл Великомихайлівської ОТГ з рахунком 3:2. 

14 березня День народження числа Пі!

Немає жодної сфери нашого життя, яка б не застосовувала математичні знання, тому й учні нашої школи на чолі з вчителем математики Мурашко Н.П. та вчителем інформатики Под*ячевою Л.Л. 14 березня віддали шану цій великій і прекрасній науці. Дивовижне число Пі, чому ж воно так хвилює людство більше 4 тисячоліть?  Цікаво? Детальніше Як ми святкували день народження числа Пі.   

15.03.19

Козацький Гарт - 2019р.

12.03.2019р.відбулися змагання між школами Дальницької ОТГ з легкої атлетики «Нащадки козацької слави – Гарт». Команди змагалися в п’яти видах: човниковий біг, стрибки у довжину з місця, стрибки зі скакалкою (дівчата), перетягування канату (юнаки) та естафета. Змагання були запеклими, але, на жаль, не всі школи дотрималися положення про проведення змагань! Якщо вчителі не будуть чесними, то хіба можна навчити цьому дітей? Бажаємо в майбутньому усім тільки чесних перемог!!!

Хто вони - українські добровольці!?

 Це такі люди, які у 2014 році відреагували на російську агресію та почали створювати військові, поліцейські та парамілітарні добровольчі формування, аби забезпечити захист територіальної цілісності та суверенітету України. До дня українського добровольця 14.03. 2019 року вчитель фізики та математики Серпенінова О.О. провела тематичний захід, розказавши про добровольців. Детальніше До Дня українського добровольця

14.03.19

Непосидючі вчителі! Хто творчо працює, той креативно відпочиває!

Вчительська робота - це постійний стрес, хвилювання та підготовка до уроків. Коли працюєш з підростаючим поколінням, потрібно бути в тренді  аби розуміти молодь. 

Нелегка дорога вибору. Профорієнтація

Ще трохи і нашим випускникам потрібно зробити вибір на користь тієї професії, яка їм по душі, школа все частіше запрошує представників різних навчальних закладів аби полегшити досить важкий вибір. 13.03.2019 року до нашої школи завітали викладачі  Білгород-Дністровського економіко-правового коледжу, які розповіли майбутнім абітурієнтам про умови вступу, технічну та матеріальну базу навчального закладу, також зауважили про контрактну форму навчання.

13.03.19

«Лідерство починається з особистих якостей лідера» Хесселбайн Ф.

Недарма кажуть, що треба готувати санки влітку, а лідерів самоврядування, що зможуть в наступному навчальному році очолити центри розвитку учнів, треба готувати вже зараз. Педагог-організатор Подячева Л.Л. провела ділову гру з елементми тренінгу: «Лідер - це я, лідер - це ми, лідер - це дія» 13.03 для учнів 8 - 9 класів працювала школа лідерів.

Знаний і незнаний Шевченко - літературний квест для учнів 9 класів.

У школі продовжується тиждень пам’яті Великого Кобзаря. 13.03.2019 року вчителями української мови та літератури Криницькою В.В. та Карлійчук А.І. між 9 класами  було проведено літературний квест. Завдання мали на меті поглибити та закріпити знання учнів про творчість Шевченка. Криницька Вікторія Володимирівна пояснила учням умови виконання завдань, а Карлійчук Антоніна Іванівна дала підказку,  на що потрібно звернути особливу увагу. Учні розгадували кросворд, ребус, математичні завдання та перекладали з англійської на українську мову вірші Шевченка.

Дні пам'яті Великого Кобзаря!

В історії назавжди залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам'ятає і шанує людство. До них належить ім'я великого поета Тараса Григоровича Шевченка. До 205 річниці з народження великого генія шкільний бібліотекар Голіченко Л.В. провела бібліотечний урок з учнями 2 класу "Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття"

09.03.19

Як ми 8 Березня святкували - користь з присмаком екстриму!

Жодне свято у нашому колективі не проходить без цікавих подорожей, екстриму та веселого настрою. Святкування Міжнародного жіночого дня не стало виключенням. Цього року вирішено було поєднати два види розваг - сміливці відвідують квест-кімнату, а прихильники здорового способу життя - Соляну кімнату.

ЇЇ Величність - Жінка! Міжнародний жіночий день!

Якби Бог призначив жінку бути хазяйкою чоловіка, він створив би її з голови, якби –рабою, то створив би з ноги; але оскільки він призначив їй бути подругою і рівною чоловікові, то створив з ребра.                                                                                            Аврелій Августин

Профілактика правопорушень серед неповнолітніх!

Правопорушення, здійснені неповнолітніми, - це небезпечне соціальне явище, оскільки, по-перше, негативно впливають на формування особистості; по-друге, завдають значної шкоди суспільству через втрату трудових ресурсів (лише третина покараних повертаються до повно цінного суспільного життя); по-третє, відіграють значну роль у формуванні рецидивної злочинності (дві третини рецидивістів розпочинають свій злочинний шлях ще неповнолітніми).

Те що ми знаємо – обмежене, а те чого не знаємо нескінченне. Лаплас Пьєр Сімон

Урок природознавства - це ідеальний час для всебічного розвитку учнів. Саме на цих заняттях у дітей найбільше виникає "Чому?". Проаналізувавши роботу учнів на уроках природознавства, вчитель початкових класів Варбанець Н. П. дійшла висновку, що "Дослідницька лабораторія" на таких уроках просто необхідна, тому що така робота формує гаронійно розвинену творчу особистість здатну логічно мислити, знаходити рішення в різних проблемних ситуаціях, здатну систематизувати і накопичувати знання, здатну до високого самоаналізу, саморозвитку і самокорекції. Цікаво? Детальніше Дослідницька лабораторія 3-Б класу

05.03.19

Як ми вибачалися та млинці їли.

— Прости мені!
— Бог простить!
— І в другий раз прости!
— Бог простить!
— І в третій раз прости!
— Бог простить і я прощаю!
Такі слова сьогодні було чутко багато разів.

Рекордна кількість учасників українознавчої гри "Соняшник"

«Соняшник» – щорічна гра з української мови, літератури та українознавства. Цілями та завданнями Гри є: формування у школярів сталої зацікавленості українською мовою, літературою та українознавством; підвищення кваліфікації вчителів української мови, літератури та українознавства. 

Книга теж має свій вік!

"Не можна читати і вживати їжу" - можете забруднити книгу і вдавитися їжею. "Не можна зберігати книги там,де є комахи- шкідники та гризуни"- вони пошкодять книгу і є носіями багатьох хвороб, Шкільний бібліотекар Голіченко Лариса Володимирівна  разом з учнями 3-а класу створили правила поводження з книгою. Детальніше Бережи здоров'я книги та своє

Як правильно звертатися? Відкритий урок з української мови у 8 класі!

Петре, Оксанко, доле, зоре вечірняя - як правильно звертатися, які правила потрібно знати і які розділові знаки поставити при звертаннях розповідала учням 8 класу вчитель української мови, Карлійчук Антоніна Іванівна.  Детальніше Відкритий урок з української мови у 8 класі

03.03.19

Фітотерапія - запорука здоров*я!

Лікування лікарськими рослинами відоме з давніх часів. Фітотерапія, тобто лікування травами, широко використовується в навчальних установах із профілактичною метою. Однак вона може носити й лікувальний характер. Учні 9-а клас на чолі з класним керівником Мурашко Н.П. реалізували проект ФІТОТЕРАПІЯ. Детальніше Засідання в фіто-вітальні "Калинка"

01.03.19

Ігротерапія в дії!

Школа - це місце, де дитина проводить значну частину часу. Існує думка, що учитель може зробити для здоров'я дитини набагато більше, ніж лікар. Костянтин Дмитрович Ушинський  у статті "Педагогічна подорож до Швейцарії" підкреслює: "Дайте дитині трохи порухатися і вона подарує вам 10 хвилин уваги, а 10 хвилин жвавої уваги, якщо ви зуміли їх використати, дадуть вам у результаті більше, ніж цілий тиждень напівсонних занять". Варбанець Надія Петрівна вчитель початкових класів презентувала реалізацію свого проекту. Детальніше....Гра - найкращий друг для школяра!