30.04.23

Чи переможе книгу комп`ютер, а бібліотеку – інтернет?

Ми живемо у 21 столітті, епосі інформаційних технологій: телефонів, комп’ютерів, ноутбуків, електронних книг, тощо. Щодня зростає кількість користувачів інтернету. Із понад 7 мільярдів мешканців планети 4 – користуються світовою павутиною. А чи такою ж актуальною сьогодні є книга та похід в бібліотеку? Як вважаєш? Чекаю на твій допис в коментарях


Технологія приготування бутербродів

Велику популярність у всьому світі завоювали гарячі сандвічі, гамбургери, чізбургери, хот-доги: це поєднання смаженого м'ясного біфштекса або сосисок з розрізаними на дві частини круглими булочками з кунжутом або довгастими для сосисок. Бутерброди найчастіше готують на пшеничному або житньому хлібі. Хліб повинен бути не дуже м'яким, щоб його можна було легко нарізати, і не зовсім черствим. Іноді в якості основи використовують хлібці, грінки, сухе печиво, випечені вироби з листкового тіста або булочки спеціальної випічки (дорожні бутерброди). Продукти підбирають так, щоб вони поєднувалися за смаком і кольором. Прикрашають бутерброди тими продуктами, які входять до їх складу, а також вершковим маслом або майонезом, зеленню, овочами і фруктами – тут головне проявити фантазію. Саме про це дізналися учні 5 класу та під керівництвом Діхтяр Ірини Миколаївни виготовили авторські бутерброди та смачно ними поласували. 

#Flowers4school - "Квітковий рай біля кожного освітнього закладу" (результат)

Серед усіх пір року весна відрізняється своєю багатобарвністю. Цей прекрасний час характеризується пробудженням від довгого зимового сну всієї природи. Навесні розпускаються бруньки, росте трава, прилітають птахи. Але найголовніше — зацвітає майже кожна рослина.  Тюльпани, нарциси, гіацинти цієї весни розквітли біля нашої гімназії. Це стало можливим завдяки ініціативі виробників квіткової індустрії України та Нідерландів. Наш заклад взяв участь у проєкті #Flowers4school "Квітковий рай біля кожного освітнього закладу", завдяки якому було висаджено 500 цибулин різних квітів на подвір'ї нашої гімназії. На разі ми беремо участь у другому епаті проєкту і маємо надію у найближчому майбутньому висадити  нові сорти тюльпанів.

Завдання та відеоматеріали для опрацювання за 01.05.2023р.

 

28.04.23

Будьте обережні!

У 8 класі провели інтегрований урок з основ здоров'я та хімії. Темою уроку був "Вплив воєнних дій та терористичних актів на навколишнє середовище". Обговорювались різні питання: хімічне, біологічне, радіоційне забрудення; класифікація небезпечних хімічних речовин; вплив на організм людини та навколишнє середовище; алгоритми дій під час застосування зброї масового ураження. Та згадали про подію 1986 року 26 квітня на Чорнобильській АЕС, техногенна катастрофа, яка залишила сумний слід в історії нашої країни.

27.04.23

Продовжуємо збір пластикових кришечок

А ми продовжуємо збирати пластикові кришечки та все ближче крок за кроком допомагаємо наблизитись до спільної мети - придбати реанімобіль для оперативного вивозу поранених як  військових так і  цивільних. Дякуємо постійній учасниці акції Мурашко Єві учениці 9 класу та сестричкам Гром Віталіні та Новаковській Вероніці ученицям 2-а класу. Так тримати! Закликаємо усіх небайдужих приєднатися до збору

Завдання та відеоматеріали для опрацювання за 28.04.2023р.

Богдан Н.Р. - 2-б клас

26.04.23

Завдання та відеоматеріали для опрацювання за 27.04.2023р.

Бабич О.С. - 1 клас

Радіація в уявленні дітей

До Дня пам'яті трагедії на Чорнобильській АЕС бібліотекар гімназії Голіченко Лариса Володимирівна підготувала виставку інформаційних матеріалів, а також серед учнів 1-6 класів триває конкурс малюнків "Радіація очима дітей".

Чорнобиль не має минулого часу!

Минуло 37 років від того дня, коли Україну спіткала страшна трагедія – техногенно-екологічна катастрофа, спричинена вибухом реактора четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції, яка нанесла непоправної шкоди довкіллю та здоров’ю людей. Якби не подвиг простих людей, які ризикуючи власним життям і здоров’ям, врятували нас від подальшого поширення радіації, то важко навіть спрогнозувати повні масштаби трагедії не лише для України, а й всього світу. Низький уклін всім хто боровся зі страшною бідою. Священна пам'ять про Ваш подвиг не згасне у віках і збережеться в серцях народу. Під час години спілкування учні 2-А класу під керівництвом асистента вчителя Діхтяр Ганни Сергіївни пригадали подію, яка відбулася на Чорнобильській АЄС та намалювали знаки радіаційної небезпеки. Детальніше Блог асистента вчителя, вчителя фізичної культури та основ здоров'я Діхтяр Ганни Сергіївни


Найбільша техногенна катастрофа ХХ ст: Чорнобильська аварія

Чорнобильська катастрофа стала попередженням усьому людству, наскільки крихким може бути наше майбутнє з неконтрольованою радіацією. Нинішня поведінка росії знову ставить світ на межу катастрофи, і це треба зупинити. В день річниці Чорнобильської катастрофи вчителі нашої гімназії провели низку заходів, метою яких було вкотре нагадати учням про наслідки людської безвіднопідальності. 

Година - спомин до дня Чорнобильської трагедії

26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції стався вибух, який спричинив соціально-екологічну катастрофу глобальних масштабів. Напередодні страшної дати,  25 квітня,   учні 8 класу під керівництвом Под'ячевої Любові Леонідівни поринули у ті часи, переглянувши тематичну презентацію: побачили обличчя  мужніх пожежників, які першими потрапили в "пекло атому"; розглянули можливі причини аварії; ознайомилися з фактами, які свідчили, що катастрофа була прихована  радянським урядом; обговорили наслідки трагедії. 


  

Чорнобиль: запали свою свічку

Чорнобильська катастрофа спричинена вибухом і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції в ніч на 26 квітня 1986 року. Катастрофа до вибуху на АЕС «Фукусіма -1» вважалася найбільшою за всю історії ядерної енергетики. Ґрінпіс і міжнародна організація «Лікарі проти ядерної війни» стверджують, що в результаті аварії лише серед ліквідаторів померли десятки тисяч чоловік, в Європі зафіксовано 10 000 випадків вроджених патологій в новонароджених. Учні, вчителі нашої гімназії приєдналися до міжнародного флешмобу «Чорнобиль: запали свою свічку» аби вшанувати усіх, хто став жертвою страшної катастрофи, наслідки якої, на жаль, ще будуть давати про себе знати ще багато років. 

24.04.23

Мрії здійснюються (продовження)

24 квітня 2023 року учні нашої гімназії відвідали розважальний центр "Країна мрій". Дякуємо керівництву Дитячого розважального центру «Країна Мрій», та всій великій команді, за плідну співпрацю та підтримку, за позитивні ємоціі діток та дорослих, за щасливі дитячі посмішки та можливість відвідування чудового розважального центру, дякуємо Голові Київської районної адміністрації міста Одеси Товариства Червоного Хреста Волошиній Тетяні та  асистенту вчителя Барабойської гімназії Махиненко Катерині Петрівні за організацію поїздки та незабутні емоції дітей. 

22 квітня День захисту Землі

Це день, коли людство зосереджує увагу на гострих проблемах навколишнього середовища та вживає заходів для їх вирішення. По всьому світу люди висаджують дерева, прибирають парки, сквери та водойми. Вчитель географії та біології Гергелева Лариса Сергіївна разом з учнями 9 класу обговорила важливу проблему раціонального використання ресурсів нашої планети та необхідність участі у природоохоронних акціях. 

Хокей на траві

20 квітня КЗВО "Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради" спільно з Всеукраїнською федерацією "Хокей на траві" на чолі з заслуженим тренером України, президент федерації Донцовим Сергієм Вікторовичем організували семінар – практикум із впровадження модулю «Хокей на траві», активними учасниками якого стали і вчителі фізичної культури нашої гімназії: Третьяк Надія Віталіївна, Макогон Микола Сергійович, Діхтяр Ганна Сергіївна.

Завдання та відеоматеріали для опрацювання за 25.04.2023р.

 

20.04.23

Методичний ВОРКШОП "Інклюзивна освіта: крок за кроком"

Що таке інклюзивна освіта? Які її мета та принции? На яких засадах базуються навчання та виховання дітей з особливими потребами ? Як організувати якісне інклюзивне навчання? На всі ці питання давали відповідь директор, вчителі, корекційний педагог, логопед та психолог. У нашій  гімназіі вже не перший рік активно діють інклюзивні класи, де навчаються на рівні з усіма  8 дітей з ООП, а це означає, що директор та вчителі мають досвід, яким вони і поділилися з усіма вчителями громади. Детальніше Семінар з педагогами «Навчання дітей з особливими освітніми потребами»

18.04.23

Правила поведінки під час весняних канікул!

Любі учні! Настав час відпочити від навчання, провести час з рідними та друзями, поїсти смачних пасочок та провести час з користю! Але НЕ ЗАБУВАЙТЕ про правила поведінки, які можуть ЗБЕРЕГТИ вам ЖИТТЯ! 




Великодній подарунок

До Великодня почали готуватися заздалегідь і учні 3-а класу під керівництвом вчителя Мойсеєнко Ольги Геннадіївни та асистента вчителя Карлійчук Катерини Вікторівни. Під час уроку Я досліджую світ виготовили великодній подаруночок для своїх рідних. 

Великодні дзвони

Коли приходить весна, пробуджується і воскресає природа, відроджується життя, приходить Великдень, а разом з ним гарний настрій та приємні клопоти з підготовки до свята. Учні 2-б класу також ретально  готувалися до Великодня. Детальніше Блог вчителя початкових класів Богдан Наталії Русланівни 

Світле свято Великодня

Великдень – день зміни світу та одне з найголовніших свят християн. Прадавні українці готувалися до нього з усім серцем, вкладаючи в кожну деталь – чи то прибирання, чи готування великодніх страв, чи духовні справи, чи розпис писанок – душу та відповідне шанобливе ставлення, адже кожен елемент мав символічний вплив на долю всього роду на увесь рік. Під час виховної години учні 2-А класу поглибили знання та уявлення про традиції святкування Великодня, розмальовували розмальовки та складали асоціації до слова «Великдень». Дізнались про   писанкарство – як вид мистецтва. В кінці виховної години виготовляли кошики для яєчок та розфарбовували яйця. Ось що вийшло! Детальніше Блог вчителя початкових класів Лаврової Анастасії Борисівни


Допомога від ЮНІСЕФ

Від Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) наші учні отримали рюкзаки з канцелярським приладдям. Кожен наплічник містить повний набір канцтоварів і необхідного шкільного приладдя: щоденник, зошити, фарби, пляшку для питної води, пластилін, ручки, фломастери, ножиці, клей, олівці. Особливу увагу насамперед надали дітям з-поміж певних категорій – сиротам, ВПО, з особливими освітніми потребами, малозабезпеченим та тим, хто опинився у складних життєвих обставинах.

Спорт - це здоров'я і міцний характер

10 квітня 2023 року відбулося нагородження переможців конкурсу малюнків, присвяченого міжнародному Дню здоров'я. 

13.04.23

Перерва з користю

Коли за вікном погана погода, а дитячі майданчики мокрі від дощу, можна і пофантазувати. Тому сьогодні асистент вчителя 4 класу Діхтяр Ірина Миколаївна  запропонувала своїм вихованцям створити писанку з того, що є в класній кімнаті. Ось такі у нас творчі дітки!

Завдання та відеоматеріали для опрацювання за 14.04.2023р.

 Бабич О.С. - 1 клас

12.04.23

Космічна виставка літератури

До Всесвітнього Дня космонавтики бібліотекар Голіченко Лариса Володимирівна підготувала тематичну виставку книжок. На виставці представлена література, у якій висвітлюється: історія освоєння повітряного простору вітчизняними авіаторами, що мало величезний вплив на освоєння космосу; підготовка та політ першого космонавта незалежної України Леоніда Каденюка.

12 квітня День визволення села Барабой

12 квітня у День визволення села Барабой від німецько-фашистських загарбників керівник кімнати мистецтв Гергелева Лариса Сергіївна розповіла учням 5-9 класів про жорстокі військові бої за визволення села Барабой, про людей, які віддали своє життя за мирне майбутнє нащадків. Школярі вшанували героїв хвилиною мовчання та поклали живі квіти до пам’ятника.

Україна – космічна держава!

Юрій Кондратюк – український радянський вчений-винахідник. Олександр Ігнатійович Шаргей (справжнє ім’я Юрія Кондратюка) народився в Полтаві у 1897 році.1929 року двома тисячами примірників за власний кошт Юрій видав книжку "Завоювання міжпланетних просторів", де описав "трасу равлика". За допомогою цих розрахунків американські астронавти у 1969 році змогли дістатися Місяця. був одним із піонерів ракетної техніки й теорії космічних польотів. Саме Кондратюк автор “траси Кондратюка”, якою подорожували на Місяць космічні кораблі “Аполлон”. Детальніше Блог вчителя математики та фізики Серпенінової Олени Олександрівни


Завдання та відеоматеріали для опрацювання за 13.04.2023р.

 Бабич О.С. - 1 клас

Всесвітній день авіації і космонавтики

Сьогодні в космосі вже тисячі супутників, космічні апарати здійснили посадки на Місяць і Венеру, здійснюється активне вивчення Сонячної системи, але перший політ людини був найважчим і найнебезпечнішим, але прагнення до підкорення космосу багатьох тисяч людей, які брали участь в підготовці польоту, подолало всі перешкоди. Під час інформаційної хвилини учні 2-А класу розширили та поглибили знання в області авіації і космонавтики. Ознайомилися з автобіографічними даними видатних контрукторів ракетно - космічної техніки та розкрили значення дослідження космосу в житті людини. Детальніше Блог вчителя початкових класів Лаврової Анастасії Борисівни


11.04.23

Готуємось до свята

Сьогодні учні 5 класу під керівництвом вчителя Діхтяр Ірини Миколаївни виготовили Великодній віночок та прикрасили свою класну кімнату. Діти дізналися, що кругла форма означає вічність, нескінченність та нагадує сонце. Яйце означає диво народження, а кролик - символ плодючості і процвітання.

Завдання та відеоматеріали для опрацювання за 12.04.2023р.

 Бабич О.С. - 1 клас

10.04.23

Пізнаємо світ навколо

Цікавими та пізнавальними є уроки я досліджую світ у  дітей Нової української школи. Вивчаючи тему  "Енергія", школярі дізналися, що усе навколо живе та рухається завдяки енергії. Енергія — це здатність будь-якого тіла діяти. Завдяки енергії ми дихаємо, ходимо, стрибаємо, вчимося, граємося. Енергія дає можливість рослинам рости, потягам і машинам — їхати, чайнику — закипати на плиті, холодильнику — зберігати холод. Усе навкруги — це енергія. Отже, енергія існує скрізь. Вона нікуди не зникає, а переходить з одного виду в інший. А сьогодні вчителі та асистенти вчителів 3 та 4 класів під час ранкової  екскурсії до вітрової електростанції допомогли знайти відповідь  і на такі питання: Чи так уже легко використовувати енергію вітру? Чи можна бути впевненими, що вітряки щодня працюватимуть з однаковою потужністю? Чому? Як мають діяти люди, щоб вітрові електростанції постачали енергію рівномірніше?

Розпис двоколірної писанки

Писанка – один з елементів обрядової традиції Великодня. Для людини, не обізнаної з секретами розпису писанки, може здатися, що справа ця складна. Проте, це точно не про учнів 6-7-х класів, адже на уроках образотворчого мистецтва вони спробували себе справжніми писанкарями та опанували нову для себе техніку розпису писанок: писачком та воском. Цей процес надзвичайно захопливий, але потребує терпіння та часу.  На чисте яйце розтопленим воском були написані орнаменти. Після цього розписане яйце опускали до оцту, в якому розчиняється верхній шар, і яйце стає майже білим. Тільки в тих місцях, де був нанесений віск, після його стирання лишився кольоровий орнамент.  "Писанка – це неповторне багатство. Його слід берегти, як безцінний скарб!" А. Довженко

Одеса - місто-Герой

10 квітня відзначається День звільнення Одеси від нацистських загарбників. У цей день в 1944 році в ході Одеської операції війська 3-го Українського фронту за сприяння Чорноморського флоту звільнили місто від німецько-фашистських загарбникі. На жаль, історія повторюється, і Одеса знову переживає війну. Тільки ворог зовсім інший. Сьогодні до учнів 3 - а класу завітала бібліотекарка Голіченко Лариса Володимирівна і не змогла втриматись, щоб не розповісти їм про героїчну боротьбу одеситів з фашистськими загарбниками у 1941- 44 році. Діти з цікавістю слухали про боротьбу партизанського загону Молодцова - Бадаєва, юного героя  - Яшу Гордієнка. Я запевнила їх,що вони після перемоги у цій війні обов'язково побувають на екскурсії у катакомби, про які я їм розповіла. Чекаємо  Перемогу! Детальніше Блог шкільного бібліотекаря Голіченко Лариси Володимирівни


Завдання та відеоматеріали для опрацювання за 11.04.2023р.

 Бабич О.С. - 1 клас

09.04.23

Космічна ера

У межах тижневого соціокультурного проекту учні досліджували таємниці космосу. Мабуть, неможливо знайти більш захоплююче й цікаве явище для людей, ніж космос - цей безмежний простір, що невпинно розширюється, наповнений зірками, планетами й неймовірними таємницями. Людській природі властиве прагнення до розуміння того, як утворився космос, що він собою являє та наскільки можливе його освоєння. Наприкінці тижня на уроці арт-технології учні сконструювали космічні ракети. Детальніше Блог вчителя початкових класів Богдан Наталії Русланівни


Завдання та відеоматеріали для опрацювання за 10.04.2023р.

Бабич О.С. - 1 клас

08.04.23

Опановуємо нові техніки розпису яєць

Під керівництвом вчителя трудового навчання Карлійчук Карини Вікторівни учні 6-х класів опановувати нову техніку розпису яєць "Крапанка". Дивимось, що з цього вийшло...

Вчора ще учень! Сьогодні - ВОЇН!

Ми завжди тішимося, коли поріг рідної школи переступають вчорашні учні, особливо зараз. Багато хлопців вступили до лав ЗСУ, і так радісно бачити їх живими,  здоровими, щирими, змужнілими синами нашої України.  Вчора ще зовсім хлопчаки, а сьогодні вже - ВОЇНИ. Пишаємося кожним, чекаємо та молимось за Вас!

Первинна медична допомога онлайн

Громадська організація «Інноваційні системи освіти дітей» та Компанія «TytoСare», Ізраїль організувала зустріч в онлайн форматі для вчителів, асистентів вчителів та дл батьків особливих діток. Під час зустрічі учасники познайомились  з телемедичним сервісом «ТайтоКер»  та пристроєм для дистанційного огляду пацієнтів – Тайто Хоум. Питань було багато, але всі погодились усвідомленням того, на скільки зручно, професійно можна працювати онлайн, надаючи первинну медичну консультацію як діткам, так і дорослим.

Українські міста - міста великих людей!

Міста Героїв — це українські міста, міста великих людей, які героїчно борються з ворогом та чинять спротив. Ці люди, ризикуючи життям, стають до ворога обличчям та вимагають звільнити їхню землю. Це ті, хто таємно саботує діяльність росіян та не дозволяє розгорнути роботу окупаційних адміністрацій. Уяви, як це — кожного дня бачити солдатів-загарбників під вікнами свого рідного дому. Навряд чи хтось зможе підібрати слова, які описали б, наскільки зараз важко українцям в окупації. Навряд чи. Але кожен, абсолютно кожен, може показувати їм свою підтримку. А вона, повірте, їм зараз потрібна. Дуже. Давайте підтримаємо наші міста Героїв! У нашій гімназії впродовж тижня проходила низка заходів в рамках медійної програми Президента України #МістаГероїв, під час якої учні дізналися більше про міста, які пережили окупацію та обстріли ворога, про людей, які боронять наші території: воїнів, волонтерів, поліцейських – усіх, хто готовий прийти на допомогу. Разом до Перемоги!

Дев’ять десятих нашого щастя засноване на здоров’ї. Артур Шопенгауер

До Всесвітнього дня здоров'я бібліотекар гімназії Голіченко Лариса Володимирівна спільно з вчителем фізичної культури Третьяк Надією Віталіївною організували тематичну виставку книжок та галерею малюнків. 

Спортивні естафети"Cool Games"

7 квітня відбулося спортивне свято  та проведені естафети"Cool Games" до Всесвітнього Дня здоров’я, в  яких брали участь учні 4,5 та 6. Діти були активні та зацікавлені в кожній естафеті. Всі учасники отримали солодкі подарунки. Дякуємо за організацію вчителям фізичної культури Третьяк Н.В. та Дітяр Г.С.

Святкуємо День моркви

Святкування Всесвітнього дня моркви відбувається в першій декаді квітня. Мета святкування – підкреслити її користь для здоров’я. Святкові заходи включають популяризацію вживання моркви і рецептів на її основі.. До цього дня долучилися й учні 2-б, кожен приніс моркву,  із задоволенням її похрумали. Дізналися цікаві факти про її користь, також допомогли кролику порахувати морквини. Детальніше Блог вчителя початкових класів Богдан Наталії Русланівни