27.12.21

Магія кіно або ще один новорічний подарунок!

В нашому закладі є традиції, які ми ніколи не порушуємо. Однією із них – це винагорода учнів, які напролегливо навчаються, беруть активну участь у громадському житті  та є учасниками олімпіад та конкурсів. Дізнавшись про бажання учнів, було вирішено відвідати кінотеатр «Нептун» в м. Чор6номорськ, аби переглянути «Людину Павука».
Діти щасливі та задоволені, а ми їм бажаємо тільки нових звершень та перемог.

22.12.21

Свята чим більше, тим краще...

З першим снігом і морозами приходять і передноворічний настрій. 22 грудня 2021 року учні пільгових категорій відвідали новорічну виставу, що відбулася у Дальницькому будинку культури за підтримки команди Сергія Колебошина. Веселі Діди Морози різних країн перенесли дітей у країну див та бажань. Різноманітні завдання, запальні танці, гучні оплески дітей зробили це свято неймовірним, а отримані солодкі подарунки стали приємним сюрпризом. Адміністрація закладу висловлює щиру подяку організаторам свята!

20.12.21

Іде святий Миколай – добрі справи робити поспішай

20 грудня 2021 року Святий Миколай зі своїми помічниками завітав до нашої особливої першокласниці - Черней Каролінки. Молитви янголів, теплі та щирі слова Чудотворця створили справжню атмосферу казки. Каролінка спершу трошки злякалася, а потім із подивом роздивлялася янголятків та величезний пакунок фруктів та солодів, що їй подарували. Дякуємо батькам, дітям, вчителям, що всі разом створили для дитини справжнє свято!

Від Святого Миколая, Я даруночка чекаю!

20 грудня наш заклад перетворився в резиденція Святого Миколая та його помічників. Хоч всі діти з нетерпінням чекали Чудотворця, та із захопленням на здивуванням реагували на його появу. Миколай завітав до всіх чемних діток, привітав їх теплим словом та солодким подарунком, не оминув увагою учасників конкурсів ім. П. Яцика та Т.Г. Шевченка. Так приємно бачити посмішки дітей і палаючі від щастя очі. 

Права дитини + старанність учнів = відкриті уроки з інформатики

Базові знання людина отримує у школі, а школа починається з уроку. Від методів викладання уроку залежить все: знання, уміння, культура та доброзичливість у взаєминах між учнями, вчителями і батьками. Сучасні умови і ритм життя вносить корективи в структуру і типологію уроку, в методи і засоби навчання. Незмінною залишається роль вчителя в освітньому процесі, його авторитет настільки високий і міцний, що не підлягає сумнівам навіть найсміливіших критиків. Вчитель інформатики Под'ячева Любов Леонідівна запросила на відриті уроки  в 5 класі за темою:" Завантаження даних з Інтернету. Авторське право" та 7 класі на тему: «Уведення даних до комірок. Редагування даних таблиці. Автозаповнення». 

Казкова вистава до Дня Святого Миколая

20 грудня 2021  юні артисти 5 класу під керівництвом класного керівника Серпенінової Олени Олександрівни показали для учнів початкової школи  казкову виставу "Миколай іде, хор янголів веде...". Юні  глядачі, наче побували в театрі, побачивши Машу та Ведмедя, Чортиків, не обішлося і без шкільних бешкетників- Ябеди, Ліні та Двійки, які хотіли зіпсувати свято. Звістно, що Янголи привели Святого Миколая, який всіх примирив та перетворив на друзів. Детальніше "Миколай іде, хор янголів веде..."


Посвята у першокласники!

17 грудня 2021 року до першачків завітав Святий Миколай з важливою місією – допомогти малюкам подолати всі перешкоди аби отримати Свідоцтво першокласника. Казкові герої Аліса та Кот Базілію всіляко намагалися перевірити чого навчилися першачки за чотири місяці, та завдяки вчителям Лавровій А.Б., Богдан Н.Р. та неабиякій
 підтримці батьків діти подолали нелегкі випробування: склали портфелика, заспівали, виконали руханку, станцювали запальний флешмоб та врешті отримали бажане – довгоочікуване Свідоцтво. Так тримати!

Підсумковий урок-подорож з теми «Чарівні перетворення»

У 4 класі Ірина Миколаївна Діхтяр провела підсумковий урок-подорож з теми «Чарівні перетворення». Діти із задоволенням мандрували в пошуках кота, разом з героями твору «Магічна книга анатомії» Керол Доннер, Максом та Моллі. На їх шляху були різні перешкоди у вигляді цікавих вправ: «Вірю не вірю», «Третій зайвий», «Знайди слова», «Веселі фразеологізми», «Роз’єднай слова» та інші. Переглянули цікавий мотиваційний ролик «Ми за здоровий спосіб життя». Змагались у грі на розвиток дихання «Футбол». Створили «Банку корисних порад» та передали свої цінні поради молодшим товаришам - третьокласникам.  Швидко пройшов урок, на одному подиху, але важлива інформація про органи людини і те,  як берегти здоров’я змолоду залишиться на все життя.

Цікава геометрія

Урок математики в 2-А класі за темою «Геометричні тіла» розпочався хвилинкою привітання. Зрозуміло і доступно Мойсеєнко Ольга
  Геннадіївна  сформулювала основні завдання уроку. Усний рахунок розпочала грою «Хлопчики-дівчатка». Учні  демонстрували достатній рівень обчислювальних навичок додавання і віднімання двоцифрових чисел у межах 100 без переходу через розряд. На етапі актуалізації знань школярі повторили поняття «геометричні фігури» і «геометричні тіла». Під час злагодженої роботи в  парах другокласники працювали з карткою «Вірно-невірно». Їм потрібно було визначити, чи вірно записані назви фігур.

19.12.21

Досвід у поєднанні з креативністю - запорука результативного уроку!

Надзвичайно цікаво було спостерігати за уроком математики у 2-Б класі «Додавання числа 7. Задачі з двома запитаннями», який був проведений для молодих вчителів досвідченим педагогом Варбанець Надією Петрівною. В черговий раз я була неймовірно вражена не тільки організаторськими здібностями колеги, але й її ерудицією та професіоналізмом. Її помічниками були пінгвіни. Цікаво, динамічно Надія Петрівна використовує багато методів роботи та контролю знань, уміло здійснювала перехід від одного виду роботи до іншого. Діти навчені весь час на уроці працювати, їм цікаво, роблять все із задоволенням. І рибок ловили, і з легкістю повторили склад числа 7. Жодна дитина не мала часу на інші справи. 

16.12.21

Несподіваний, але дуже корисний та приємний подарунок!

Отримувати подарунки завжди приємно, особливо ті, що приносять користь дітям. 16 грудня напередодні Святого Миколая, на тренування по волейболу завітав батько Оксенюк Кіри, учениці 6-б класу – Оксенюк Валерій Валерійович, який подарував нашому закладу 5 волейбольний м’ячів. Дякуємо!!!

Поринули у світ історії та літератури - "Захар Беркут"

15 грудня 2021 року школярі 7 класу відвідали Дальницький будинок культури, де мали змогу переглянути
 екранізовану версію історичної повісті Івана Франка «Захар Беркут». Діти поринули в 1241 рік. Монгольська орда на чолі з ханом Бурундою рухається на захід, винищуючи все на своєму шляху. Дійшовши до високих Карпатських гір, військо зупиняється біля підніжжя. Однак вночі кілька місцевих мисливців брати Беркути потайки пробираються в табір та звільняють полонених. Несамовитий від люті хан вирішує йти навпростець, щоб помститися і знищити карпатські поселення. 

Пишемо листи Святому Миколаю!

Діти обожнюють казки та вірять в дива. Подарунки від доброго снігового чарівника чекає з нетерпінням кожна дитина. Тому дітям не настільки важливий подарунок від батьків, скільки подарунок від Святого Миколая чи Діда Мороза. А щоб  дізналися, про що мріють наші учні, ми запропонували їм написати листа Святому Миколаю. Діти та дорослі із задоволенням пристали на пропозицію.

Маленькі цінителі чаю або в дружній компанії однокласників!

15 грудня у Міжнародний день чаю наші першачки під керівництвом Лаврової А.Б. та Богдан Н.Р. влаштували справжню чайну церемонію. Діти із задоволенням допомагали класним керівникам сервірувати стіл, дізналися про правила та традиції  заварювання чаю, і, звісно, провели час в чудовій компанії друзів за склянкою чаю з печивом та цукерками.

Пізнавальне чаювання

Розпочався
день нушівців 2-б класу з чаювання та  історичною хвилинкою. Діти, під керівництвом Варбанець Н.П., дізналися, що за китайською легендою, чай винайшов імператор Шен Нонг. Під час подорожі  слуги скип'ятили імператору воду, і в посудину з кип'ятком випадково впали декілька листочків чаю. Напій  дуже сподобався Шен Нонгу. І з того часу, а чаю вже понад п'ять тисяч років, люди вживають його. На уроці математики школярі продовжили знайомство з чудодійним напоєм. Детальніше Пізнавальне чаювання

15 грудня Міжнародний день чаю!

Міжнародний день чаю (англ. International Tea Day) — неофіційне свято, яке відзначається щорічно 15 грудня з ініціативи Центру Освіти та Спілкування. Не є неробочим днем. Але якщо помріяти можна уявити, що один раз на рік уся сім’я залишається вдома, ніхто нікуди не поспішає. Всі спокійно заварюють чай, чекають на друзів та близьких  і збираються за одним столом. Аби знати, який чай краще заварювати шкільний бібліотекар Голіченко Лариса Володимирівна підготувала виставку фотоматеріалів.

15.12.21

Барабойська чайна церемонія! До Міжнародного дня чаю!

Кажуть, чай – це завжди хороша ідея, а сьогодні – тим паче! 15 грудня відзначають Міжнародний день чаю. Чай – це напій, без якого неможливо уявити жодного дня: його п’ють на сніданок, обід, вечерю і в перервах між прийомами їжі. Існує понад 1500 видів чаю. Сорти зеленого і чорного чаю роблять з однієї рослини (Камелія китайська). В Китаї чорний чай називають червоним. Ми теж вирішили не змінювати традицій і організували спільне чаювання. Всі бажаючі мали змогу посмакувати різні сорти чаю зі смачним варенням, медом та печивом.

14.12.21

Символічний флешмоб як завершення Всеукраїнської акції "16 днів проти насилля"

Впродовж акції класними керівниками, педагогом-організатором, практичним психолого, вчителями історії та правознавства були проведені різноманітні заходи: урок протидії торгівлі людьми в Європі з переглядом відеофільму «Європейські цінності: свобода особистості чи насилля над особистістю»; виховні години: «Ми проти насильства», «Людина – дар, а не товар», «Права і закон у твоєму житті», «Права людини»; година спілкування з елементами тренінгу «Разом проти СНІДу». Діти переглянули відеоролики соціальної реклами: «Дитинство без жорстокості», «Сім’я очима дитини». Склали конструктор-абетку: «Життя без насильства», а на завершення всі приєдналися до символічного флешмобу, під час якого з агітаційних листівок створили спільний колаж «Ми проти насилля!»

13.12.21

10 грудня Всесвітній день футболу!

У шанувальників футболу всього світу є своє свято - Всесвітній день футболу. Подякувати за нього можна ООН, яка і запропонувала його відзначати 10 грудня кожного року. Таким чином міжнародне співтовариство віддає дань цьому виду спорту, який для багатьох мільйонів не просто гра, а стиль життя. Вчителі фізичної культури Третьяк Надія Віталіївна та Макогон Микола Сергійович провели футбольний матч серед команд школярів початкової та середньої школи. Дівчатка та хлопці із захопленням та азартом поринули у світ футболу, показали вправність та неабиякий
 хист.

Права людини – це броня, яка захищає нас!

Свобода, повага, толерантність, справедливість, відповідальність – так на практиці повинні співіснувати люди. Права людини – це броня, яка захищає нас. Це правила, які говорять нам, як себе поводити.
 Що на вашу думку значать слово «Права»? Чи можна сказати ,що кожна людина має «Права»? Чи мають права діти? Що було б  як що б не було «Прав»? Саме ці питання задавали класні керівники під час бесід та виховних годин. Сьогодні ми стоїмо на порозі нового етапу розвитку, тому попереду – нові завдання. Ми впевнені, що завдяки плідній праці, енергії та волі ми подолаємо всі перешкоди, що стоять на заваді захисту прав людини, утвердження принципу верховенства права та гуманізму. Україна дійсно стане державою, у якій права людини будуть непорушними. Саме в такій країні хоче жити кожний із нас!

Учасники правовідносин!

Усі ми неодноразово чули вислів «Діти – наше майбутнє», проте часто-гуcто навіть не задумуємося, що саме ці слова означають та що потрібно зробити, аби виростити з малих бешкетників свідомих громадян. Найперше, що можна і потрібно зробити – це ознайомити дітей з їх правами та можливостями захисту цих прав. 10 грудня у Міжнародний день прав людини вчитель правознавства Голіченко Ольга Вікторівна провела для учнів 9 класу засідання круглого столу під час якого нагадала учням про їх права та наголосила, що і про обов’язки забувати не слід.

12.12.21

Права людини - понад УСЕ!

Не повинно проводитися ніякого розрізнення на основі політичного, правового або міжнародного статусу країни або території, до якої людина належить, незалежно від того, чи є ця територія незалежною, підопічною, несамоврядною або як-небудь інакше обмеженою у своєму суверенітеті. До міжнарожного Дня права шкільний бібліотекар Голіченко Лариса Володимирівна підготувала тематичну виставку книжок «Я маю право»
.

Твій вік - твої права (до Міжнародного дня прав людини)

10 грудня в світі святкують Міжнародний день прав людини. У цей день зазвичай згадують про механізми досягнення безпеки в суспільстві й зусиллях світового співтовариства щодо виховання підростаючих поколінь у дусі дотримання прав людини. З нагоди цієї події для учнів 7 класу  відбувся тематичний діалог  на тему «Твій вік - твої права»... Детальніше Твій вік - твої права (до Міжнародного дня прав людини)

Щоб дитина стала щасливим дорослим, виховуймо її рівною у своїх правах

Дитинство - найважливіший період у житті людини, коли вона формується фізично, психічно, інтелектуально, здобуваючи необхідні знання, уміння і навички. Кожна дитина - неповторна особистість, людина, яка живе сьогодні і більше такої на цій Землі немає і ніколи не було. І ми всі повинні розуміти, що ніколи не можна ображати людину, не можна принижувати людську гідність. Тому люди живуть, дотримуючись певних правил, які регулюють їх права. Детальніше Я маю право


07.12.21

Акція "16 днів проти насилля". Говори і дій проти насильства!

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. Дати початку та завершення Акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини. Впродовж двох тижнів шкільний психолог Голіченко Ольга Вікторівна проводила з учнями кожного класу різнопланові тренінгові заняття.

До Дня української хустки

Щороку 7 грудня відзначається Всесвітній день української хустки. Це неофіційне свято, яке з'явилося 2019 року, покликане об'єднати жінок різних професій, віку та національностей для збереження українських традицій. Саме сьогодні учні 3 та 1-а класу  завдяки асистенту вчителя Діхтяр Ірині Миколаївні та класному керівнику Лавровій Анастасії Борисівні дізналися, що хустка є символом любові, вірності, прощання, скорботи, оберегом і важливим ритуальним предметом. Діти розповідали історії хусток своїх родин, слухали пісні, дивилися відеоматеріали, створювали власні орнаменти та робили яскраві світлини. 

Сама навчилася малювати і стала відомою на весь світ: Катерина Білокур

Квіти, намальовані Катериною Білокур, упізнають одразу, бо вони ніби висять у повітрі і випромінюють світло. «Якби ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б заговорити про неї цілий світ», – сказав про Білокур Пабло Пікассо, якого вважають одним із найвидатніших митців XX століття. Між тим, Катерина Білокур, як і всі українські селяни в СРСР, не мала навіть паспорта. Однак сила її таланту була такою, що пробилася навіть крізь «залізну завісу». Шкільний бібліотекар Голіченко Лариса Володимирівна підготувала До Дня народження Катерини Білокур тематичну виставку її картин. Учні дивувалися незвичайним малюнкам і не йняли віри, що такі шедеври створила жінка, яка ніде не навчалася.

06.12.21

Здоров'я без сорому. Достовірна інформація про менструальну гігієну для дівчат та хлопців

Громадське об'єднання «Дівчата» за підтримки UNICEF та уряду Німеччини реалізує всеукраїнську освітню програму із підвищення обізнаності з основ здоров’я та гігієни для школярів «Здоров’я без сорому». Наш освітній заклад став учасником даного проекту і сьогодні учасники лекції отримали обіцяні подарунки – засоби особистої гігієни.
 Дякуємо організаторам за  корисну і важливу інформацію та подарунки.

#Краса_української_хустки

Хустка є невід’ємною частиною української культурної спадщини і вважається жіночим оберегом. Вона символізує любов і свободу, вірність традиціям та патріотизм. В Україні вже декілька років поспіль до Дня Святої Катерини ініціюють Всеукраїнський флешмоб «Українська хустка». Жіноча половина шкільної родини радо підтримує подібні пропозиції, тому з гордістю презентуємо перші світлини і з нетерпінням чекаємо на продовження!

Вони – наші герої і водночас наш біль. До Дня Збройних Сил України

За плечами військових Збройних Сил України славні традиції предків, великі звитяги козацтва та наших батьків і дідів, які здобували перемогу над загарбниками. Захист незалежності та територіальної цілісності рідної землі в усі часи був покликанням та обов'язком справжніх патріотів. Українська армія стала національною гордістю, гарантом стабільності та безпеки України. У цей день також згадаймо військовослужбовців, які віддали життя заради світлого майбутнього нашої держави! Це кращі сини й доньки України, подвиг яких вічно залишиться у пам’яті нашого народу! Вони – наші герої і водночас наш біль. Шкільний бібліотекар Голіченко Л.В. підготувала виставку фотоматеріалів «6 грудня – День Збройних Сил України», де всі бажаючі мали змогу дізнатися цікаві факти про Українську армію.

До Дня Збройних Сил України

Найцінніше в нашому житті – мир, спокій і стабільність, тому немає вищої честі, ніж бути захисником рідної країни. 6 грудня в Україні відзначають День Збройних Сил України. Це свято об'єднує всіх військовослужбовців країни, та тих, хто готовий в будь-який момент захищати український народ та боронити кордони нашої держави. Традиційно цього дня ми випробовуємо наших майбутніх захисників країни на міцність, витривалість, мужність, кмітливість та розважливість. Вчителі фізичної культури Третьяк Н.В., Макогон М.С. та педагог-організатор Под'ячева Л.Л. влаштували для хлопців справжні випробування. Естафери проходили, зі зброї стріляли, перешкоди долали, ребуси розгадували і врешті довели, що наша країна у  надійних чоловічих руках. Так тримати!

Вітання іменинників!

6 грудня 2021 року лідери учнівського самоврядування влаштували День іменинника, привітавши всіх  учнів, які відсвяткували день народження. Головне – приємні емоції та увага і не важливо, в який це станеться день. Детальніше Вітаємо іменинників

Рейд-перевірка шкільної форми

6 грудня 2021 року лідери учнівського самоврядування влаштували загальношкільний рейд "Шкільна форма". Результат цього рейду неприємно вразив. Більшість учнів не дотримуються шкільної форми. Ті, хто ігнорують діловий стиль одягу, прописаний в Статуті школи, були попереджені стосовного зовнішнього вигляду школяра. І ми сподіваємось, що вони вже завтра змінять модні толстовки на білі светри та сорочки. Детальніше  Самоврядування діє!



Особливий світ особливих дітей!

У справді інклюзивному середовищі кожна дитина, у тому числі діти з особливими освітніми потребами, почувають себе безпечно та мають відчуття приналежності до колективу. Інклюзивна освіта була викликом для закладів освіти, але зараз ми впевнено можемо стверджувати, що навчилися працювати з такими дітками. У закладі створено ресурсну кімнату, де за узгодженим розкладом проводять корекційні заняття асистенти вчителів, практичний психолог та  вчитель фізкультури, проводяться тренінги та виховні заходи. Наші особливі дітки є учасниками різноманітних творчих конкурсів та фестивалів. Педагогічний колектив робить все для того, аби учні з ООП відчували міцну руку підтримки від вчителів та однокласників.

Квітка добра! До Дня людей з інвалідністю...

Доброта і чуйність, співпереживання і щиросердечність, уміння розділити чужий біль, вчасно, підтримати у важку хвилину, розрадити в горі та біді - це в характері риси нашого народу. Милосердя й доброта - як два крила, на яких тримається людство., тому учні створили Квітку доброти, написавши на пелюстках, що саме вони б зробили для людей з особливими потребами. Детальніше Захід до Дня інвалідів


05.12.21

Творчість особливих дітей!

Асистенти вчителів разом зі своїми особливими дітками взяли участь у творчому конкурсі від Одеського відділення Міжнародної асоціації позашкільної освіти «Інклюзивний перфоменс online»!

#16днівпротинасильства Ми - проти насильства!

 


Ролик в підпримку всіх діток з особливими потребами. Благодійний проект "Крило Фенікса" Організатор - Діана Мороз

 


Діти — найперше діти, а особливості і діагнози — другорядне. До Міжнарожного дня людей з інвалідністю!

Є діти, які ніколи не були серед однолітків. Діти, які ніколи не мали друзів. Не були без батьків. Саме про таких особливих діток говорили 3 грудня у Міжнародний день людей з інвалідністю. Асистент вчителя, член асоціації Червоного Хреста Махиненко Катерина Петрівна провела для учнів 6 класу виховний захід, під час якого познайомила дітей з особливою дівчинкою, мешканкою Білгород-дністровського району, учасницею співочого проекту «Голос країни» - Паскар Магдаленою. Дівчинка, незважаючи на інвалідність та обмеженість у русі, досягає значних висок, дає концерти, грає на музичних інструментах та радіє кожному дню життя! Під час мозкового штурму учні пропонували свої варіанти, як можна полегшити життя людям з інвалідністю, а в кінці
 заходу створили спільну квітку доброти. Пам'ятайте про те, що серед нас є ті , хто щодня кидає виклик долі, збирає воєдино волю, життєві сили, терпіння і завзятість ,щоб вистояти і жити гідно. А наше спільне завдання бути поруч і допомагати!

02.12.21

ВСЕУКРАЇНСЬКА АКЦІЯ "ЗБЕРЕЖИ ЯЛИНКУ"- 2021

У грудні проходить традиційна акція Всеукраїнської екологічної акції-виставки «Ялинки». Створити відчуття свята, радісного очікування новорічного дива можна й без знищення дерев. Набагато цікавіше прикрашати соснові чи ялинові гілки, виготовляти традиційні українські «ялинки» – дідухи з колосків, калини, створювати новорічні композиції, які можуть стати гарним подарунком для рідних і друзів та прикрасять домівку, шкільну аудиторію чи робочий кабінет. 2 грудня 2021 року шкільний коридор перетворився на справжню новорічну майстерню ельфів – купа різних новорічних прикрас, сувенірів, композицій і, звісно, ялинок, які учні разом з батьками виготовили на виставку. Дякуємо за святковий настрій, натхнення та справжнє новорічне диво.

Безпечне "тихе" полювання

Збирання грибів - не лише відпочинок, а й напружена праця, під час якої потрібно бути зосередженим та уважним. Останніми роками реєструється значна кількість нещасних випадків, пов’язаних із вживанням грибів. Аби попередити та застерегти наших учнів від небезпеки отруєння грибами впродовж тижня класні керівники, вчителі-предметники проводили тематичні уроки, ігри, тренінги, розв’язували задачі, складали цікаві казки та оповідання і все для того, щоб учні знали і завжди пам’ятали, яку небезпеку несуть отруйні гриби, а незнання та неуважність може коштувати життя.

Виховна година: "Скажемо СНІДу - НІ!"

1 грудня  для учнів 7 класу відбулася виховна година "Скажемо СНІДу - НІ". На захід була запрошена медична сестра закладу Небога Анна Валеріївна, яка ознайомила учнів із шляхами зараження СНІДом, розказала про ВІЛ та різницю між ВІЛ та СНІДом, дала поради дотримуватися особистої гігієни та берегти своє життя. Детальніше «Життя любить того, хто з ним бореться, а нищить того, хто йому піддається.»

Попереджений - захищений. СНІД

ВІЛ-інфекція – це соціально небезпечне інфекційне захворювання, що розвивається внаслідок інфікування вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ). На сьогодні ВІЛ-інфекція поширена по країнам усіх континентів і її поширення в світі носить назву пандемії ВІЛ/СНІДу. В Україні зареєстровано понад 170 тис. ВІЛ-інфікованих, але за підрахунками експертів про свій ВІЛ-статус знає лише третина інфікованих; загальна кількість людей,  які живуть з ВІЛ в Україні, сягає 377 600. СНІДом. Найбільш ураженими ВІЛ-інфекцією регіонами є Одеська, Дніпропетровська, Миколаївська, Київська, Чернігівська та Харківська області. Учитель з основ здоров’я Діхтяр Анна Сергіївна
  під час уроку продемонструвала учням 7 класу тематичні відео та фотоматеріали, а також обговорили ризики зараження і  наслідки страшної хвороби.

01.12.21

Пам*ятай про те, що ВІЛ є!

Нехай усе жахливе, що сталося з іншими, обійде нас, залишиться далеко-далеко. Нехай кожна людина до кінця усвідомить усю небезпеку, яку несе СНІД, і зробить усе можливе, щоб уберегти себе і своїх близьких та рідних від цієї страшної інфекції, бо СНІД може увійти практично в кожен дім, кожну сім’ю. Аби застерегти учнів та нагадати їм про таку страшну невиліковну хворобу шкільний бібліотекар Голіченко Л.В. підготувала тематичну виставку книжок для учнів середньої школи.

Що означає Червона стрічка, яку вдягають у Всесвітній день боротьби зі СНІДом?

Ідея символу Дня боротьби зі СНІДом була задумана навесні 1991 року належить художнику Франку Муру, який жив у невеликому містечку штату Нью-Йорк. Одного разу Франк Муру звернув увагу на сім’ю, яка жила по сусідству. Сім’я носила жовті стрічки. Жовті стрічки для них були символом надії та віри. Об’єднавши все, що було колись пов’язано зі стрічкою, Франк Муру прийшов до висновку, що така ж стрічка, тільки іншого кольору, могла б стати і символом боротьби проти СНІДу. Червона стрічка стала популярна і отримала своє визнання як справжній символ, як невід’ємна частина одягу в цей день. Зараз жодна акція, спрямована на боротьбу зі СНІДом, не обходиться без неї. Вона стала символом не тільки розуміння, а й об’єднання зусиль людей, спрямованих на вирішення цієї проблеми. Прикріпивши стрічку до свого одягу, людина висловлює свою підтримку, співчуття і переживання тим, хто хворий.