28.10.21

Потрібно пам’ятати, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає! 28 жовтня День визволення України від фашистських загарбників

Щорічно 28 жовтня відзначається День визволення України від фашистських загарбників. Це свято встановлено з метою всенародного вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні, адже саме на території України протягом 40 місяців – із 22 червня 1941 року до кінця жовтня 1944 року - відбулися ключові битви за визволення Європи від фашизму.  Цього дня традиційно вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України. Минуло вже 77 років, але і донині не вщухає біль людських втрат у тій жахливій війні.

Шедеври мозаїчного мистецтва на шкільних клумбах!

Для дітей канікули час відпочинку, але тільки не для вчителів! Ми продовжуємо втілювати у життя задумані проекти та вдосконалювати наш навчальний заклад. Шкільні клумби від набридливих білих бордюрів поступово перетворюються у справжні шедеври мозаїчного мистецтва.  

Обережно, діти! або важлива справа тижня!

28 жовтня 2021 року вчителі та технічний персонал нашого закладу вийшли  аби зробити частину дороги безпечнішою для дітей. Спитаєте як? Завдяки вчителю-пенсіонеру Жолобнюку Дмитру Пилиповичу, який виготовив трафарет «ДІТИ!», ми мали змогу нанести надписи на небезпечну ділянку проїжджої частини і примусити водіїв хоч так знижувати швидкість.  

“Я тим уже боржник, що українець зроду…” (До 85-річчя від дня народження Бориса Олійника)

Борис Олійник — автор понад 40 книг, віршів, есе, статей, які друкувалися в Україні, в усіх республіках СРСР, перекладались російською, чеською, словацькою, польською, сербською, румунською, італійською та іншими мовами. Лауреат всеюгославської премії «Лицарське перо».
На 82 році життя Борис Ілліч пішов у вічність. До знаменної дати від Дня народження поета шкільний бібліотекар Голіченко Лариса Володимирівна підготувала тематичну виставку творів  «Культура – це грядуще нації».

27.10.21

Подарунок від Пластикожуя Ромчика!

Цього року наш заклад взяв активну участь в екологічній акції від Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України «Дельфін в обмін на пластикові кришечки». Детальніше Пластикожую Ромчику від нас 11 кг. пластикових кришечок! Всі умови виконали і ось обіцяний пластиковий дельфін  у нас в руках!

Гарбуз — король осені. Саме так називають цей дивоовоч!

Україну не можна уявити без гарбузів. Саме цей овоч можна сміливо назвати одним із головних атрибутів осені. Різний за формою, кольором, смаком та запахом він може бути окрасою або головною стравою на будь-якому столі. Гарбуз – це джерело вітамінів, мінералів та мікроелементів, корисних нашому організму. 26 жовтня в День гарбуза ми запропонували нашим учням приєднатися до тематичного фотофлеш-мобу «Головний герой фото – гарбуз» і
 ось, що вийшло… Дивимося!

25.10.21

Безпека дитини - спокій родини!

З появою на світ маленької людини перед її батьками постають різноманітні і складні завдання, зокрема найголовніше - щоб дитина росла здоровою. Але травми у дітей, на жаль, трапляються досить часто. Найчастіше це побутовий травматизм. Йдеться про ушкодження, які діти отримали вдома чи на вулиці. Останній дистанційний тиждень перед осінніми канікулами класі керівники проводили з учнями виховні години, інформаційні бесіди, показували фото та відеоматеріали, моделювали різного роду ситуації аби всіляко попередити виникнення  дитячого травматизму під час осіннього відпочинку.

Попередження дитячого травматизму

Термін “травма” означає тілесне пошкодження при пораненні. Пошкодження, які повторювались у певній групі населення, називаються травматизмом.
Під дитячим травматизмом слід розуміти сукупність раптово виниклих ушкоджень серед дітей різного віку. Травми серед дітей, на жаль, зустрічаються досить часто і мають багато особливостей. Саме тема «Попередження дитячого травматизму» і стала головною на виховній годині перед осінніми канікулами для учнів 5 класів. Під час бесіди класний керівник Серпенінова О.О. пояснила учням, які бувають травми, за яких умов їх можна отримати і до яких наслідків вони можуть призвести! Детальніше  Година спілкування "Профілактика травматизму"

Той, хто впевнений у власній безпеці - абсолютно беззахисний...

Напередодні осінніх канікул класний керівник 7 класу Под*ячева Л.Л. провела для своїх семикласників дистанційну виховну бесіду про дотримання правил безпеки в побуті, в громадських місцях, на залізниці, на дорозі. Учні переглянули відео за посиланням:     Правила безпеки під час осінніх канікул, яке після перегляду було обговорено та ще раз закріплені правила безпеки. Також не залишився без уваги мегапопулярний  фільм "Гра в кальмара", який може нести небезпеку для дітей. Запропонувавши перегляд відео на дану тему Небезпека від фільму "Гра в Кальмара"учні зробили необхідні висновки щодо цінності власного життя. Детальніше Дистанційна виховна бесіда "Правила безпеки під час осінніх канікул і не тільки..."


24.10.21

Вчимося бути обережними!

Дбати про безпеку дітей, прищеплювати навички здорового способу життя, навчати правильно поводити себе в незвичних ситуаціях - це актуальне завдання для всіх дорослих.  22 жовтня під час виховної години класний керівник 2-б класу Варбанець Надія Петрівна разом зі своїми другокласники досліджували тему "Обережно! Вибухонебезпечні предмети!" Детальніше Вчимося бути обережними

23.10.21

Осінні канікули. Відпочивай безпечно!

Осінні канікули для українських школярів стартують 25 жовтня, і триватимуть вони лише тиждень. Педагогічний колектив школи бажає усім учням гарного відпочинку, яскравих вражень, незабутніх зустрічей, захоплюючих мандрівок! Закликаємо учнів та батьків завжди пам`ятати елементарні правила безпеки під час канікул, щоб приємний відпочинок не був зіпсований.

22.10.21

Завдання та відеоматеріали для опрацювання за 23.10.2021р.

 

Люблять батьківщину не за те, що вона велика, а за те, що своя. Сенека

Наші першопрохідці НУШ вже стали зовсім дорослими і з кожним днем питають вчителя про серйозні та важливі речі. Одним із таких питань було – як виникло рідне селище Барабой і чому воно так називається? Аби дати відповідь запросили до класу компетентну людину. Керівника шкільної кімнати мистецтв Гергелеву Ларису Володимирівну, яка 21 жовтня 2021 року розповіла учням про історію виникнення села Барабой. А шкільний бібліотекар Голіченко Лариса Володимирівна ознайомила дітей з літературою, в якій теж є матеріали про наш край.


21.10.21

Фабінг – хвороба 21 століття

Залиш у спокої свій мобільний телефон, давай поговоримо!» – якщо ви часто чуєте цю фразу від рідних, друзів та колег, то психологічний термін “фабінг” стосується саме вас. Дії, коли людина постійно відволікається на свій смартфон, майже не випускає його з рук та машинально переглядає одні й ті самі пости в своїй стрічці новин, психологи називають фабінгом. Термін «фабінг» вперше з’явився в 2012 році. Назва є похідною від слів «телефон» і «зневажливе ставлення» (зрозуміло, не до телефону, а до оточуючих). Його авторами стали співробітники американського рекламного агентства McCann. 

Завдання та відеоматеріали для опрацювання за 22.10.2021р.

 

20.10.21

АБЕТКА БЕЗПЕКИ

Значення здоров'я важко переоцінити. Здоров'я — найперша необхідна умова успішного розвитку кожної людини, її навчання, праці, добробуту, створення сім'ї та виховання дітей. Навчити дітей берегти і зміцнювати своє здоров'я - одна з найважливіших проблем сучасної школи. Створення  здорових  і  безпечних  умов  навчально-виховного процесу,  запобігання травматизму  його учасників –  одне з основних завдань при організації навчально-виховного процесу. Важливим етапом у розв'язанні цього завдання є організація профілактичної,  роз'яснювальної  роботи  серед  учнів,  вихо­ванців щодо запобігання виробничого та побутового травматизму. 20 жовтня 2021 року  вчитель 1-а класу Лаврова А.Б. провела для своїх учнів виховний захід «АБЕТКА БЕЗПЕКИ» під час якого розказала дітям про причини травматизму, подивилися мультфільм, зобразили правила у графічних малюнках, а потім все закріпили на практиці.

"Майстер-шеф. Діти" по-барабойськи

Сьогодні, 20 жовтня, кулінари всього світу відзначають своє професійне свято — День кухаря, який був заснований конгресом Всесвітньої асоціації кулінарних співтовариств в 2004 році. Адже немає на землі професії почесніше та давніше, ніж кухар! Досвід і практика в приготуванні їжі зробили це мистецтво надзвичайно віртуозним.  Тож учні  3 - 4  класів мали можливість не тільки познайомитися з історією свята, дізнатися цікаві факти про кухарів, а також самі  перетворитися на кулінарів, граючи в гру "Майстер-шеф. Діти". Детальніше Свято кухаря в початковій школі


Завдання та відеоматеріали для опрацювання за 21.10.2021р.

 

19.10.21

Завдання та відеоматеріали для опрацювання за 20.10.2021р.

 

Хто такий Іван Піддубний. 150-річчя легендарного силача

8 жовтня 2021 року українське панство відзначає 150-річчя з Дня народження найсильнішої людини світу, українця – Івана Піддубного. Майбутній силач народився 1871 року на Полтавщині у селі Красенівці. Його прапрадід був козаком, з козацького роду походила і матір. З малечку разом з трьома братами він допомагав батькові по господарству. Розповідають, що хлопець був дуже сильним - сам підіймав мішки з зерном і клав їх на віз. Іван Піддубний вражав не лише своєю силою, але і довголіттям. У 55 років він виграв чемпіонат Америки 1926 року. У різних джерелах зустрічається історія про те, що силач самостійно виправив у паспорті своє прізвище "Поддубный" на "Пиддубный" і національність з "русского" на "украинец". На уроці фізичної культури Макогон М.С. продемонстрував
 учням 7 та 4 класів цікаву презентацію, та відеофрагменти життя відмого українця.  Діти з цікавістю слухали, переглядали світлини та задавали питання. Микола Сергійович порадив переглянути також і екранізовану версію життя відомого силача «Іван Сила».

EdCamp Odesa School22 з темою "Нове покоління - нові можливості"

16 жовтня в м. Одеса відбулась одна із 15 магістральних подій EdCamp Odesa School22 з темою "Нове покоління - нові можливості". В події взяли участь 87 неймовірних та натхненних учасниць та учасників із 10 областей України. В програмі події було проведено панельну дискусію на якій піднімались питанні важливості психологічного комфорту для успіху учасників навчального простору. Це була неймовірно насичена, змістовна та практична робота. Дякуємо організаторам за теплу зустріч, спікерам за ґрунтовні знання, учасникам за злагоджену роботу. Пишаємося, що були частиною величезного організму, що змінює освіту в Україні!

Спортивний зал майбутнього очима дітей

19 жовтня - День написання листа в майбутнє. У це свято у кожного є чудова можливість залишити невеликий слід, склавши послання в майбутнє. Важливо визначитися з темою, адресатом і часом одержання листа. Найчастіше люди пишуть самим собі про те, чого б їм хотілося досягти або щоб нагадати про яку-небудь важливу подію, яка з роками може забутися в щоденній метушні. На жаль, історія не зберегла імені творця такої оригінальної ідеї. Оригінально вирішила відзначити це свято вчитель фізичної культури Третьяк Н.в., запропонувавши учням 2-а класу створити спортивний зал майбутнього. Учні натхненно взялися до роботи, проявивши фантазію створили справжні шедеври, і хто зна, можливо, пройде не так багато часу і все намальоване втілиться у реальність.

Гра в кальмара: які небезпеки для дітей несе новий популярний серіал?

600 тисяч переглядів, 36 тисяч перепостів (з них 13 — за першу добу) та 1,7 тисяч коментарів — такий резонанс викликав пост від 5 жовтня в соцмережах директорки однієї з бельгійських шкіл Сабріни Качі. Вона закликає зупинити «Гру в кальмара» серед дітей. За її словами, це звичайні дитячі забавки, але тих, хто програє, «вбивають», а в реальності один раз б’ють палкою чи ременем. Такі забавки відбуваються в початковій школі. Адміністрація закладу освіти вимагає від батьків заборонити дітям цю гру, інакше до таких учнів застосують шкільні покарання. 

18.10.21

Завдання та відеоматеріали для опрацювання за 19.10.2021р.

 


Корекційно- розвивальний тренінг з елементами арт - тарапії "Золота осінь"

Особливі учні потребують особливої уваги. Асистенти вчителів Махиненко Катерина Петрівна, Сулацька Ганна Сергіївна, Якименко Світлана Всеволодівна, Діхтяр Ірина Миколаївна, Макогон Микола Сеогійович та Карлійчук Людмила Михайлівна влаштували для своїх учнів справжнє свято-тренінг. Завдання тренінгу: розкрити в учнів з ООП нові навички, знання, уміння,  покращити стабілізацію емоційного стану, удосконалення волі, удосконалення системи взаємовідносин з навколишнім світом. В роботі  використовувалися методи арт- тарапії: казкотарапія; розвивальні ігри щодо осінньої пори року (овочі, фрукти, листочки різного кольору); музикотарапiя. 

День іменинника в початковій школі

18 жовтня 2021 року учні початкової школи, які народилися в вересні -жовтні, отримали невеличкі сувеніри від учнівського самоврядування та щирі вітання. Адже неважливо, коли тебе вітають, головне - що вітають та пам'ятають!!! Детальніше  Свято кожен день!

14.10.21

Кумедні гусенята!

Коли ми говоримо про сучасну людину, яка має бути креативною, гнучкою, уміти нестандартно вирішувати поставлені завдання, то ми розуміємо, що для розвитку цих умінь необхідно застосовувати ірраціональне мислення. Тому в сучасній школі в учнів маємо формувати не лише раціональне мислення, але й ірраціональне. Учень повинен навчитися мислити художніми образами, розвивати фантазію, почуттєву сферу тощо, для того, щоб у будь-якій сфері діяльності проявити свою творчість, гнучкість мислення. Саме так і працює на уроках мистецтва класний керівник 1-а класу Лаврова А.Б., а ми маємо змогу насолоджуватися чудовими витворами наших нушівців!

Змагання з міні-футболу

12 жовтня 2021 року на базі Новоградківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів пройшли змагання з міні-футболу серед дівчат між командами освітніх закладів Дальницької громади. У змаганнях взяти участь шість команд, команда нашого закладу посіла четверте місце! Молодці! Бажаємо не зупинятися і долати нові вершини!

Світ досліджувати цікаво!

Наші першопрохідці
 НУШ -  учні  4 класу під керівництвом вчителя Діхтяр Ірини Миколаївни на уроках «Я досліджую світ», досліджуючи тему «Машина часу», мандрують віртуальними музеями, створюють власні піктограми для музеїв, проводять досліди, навіть, власноруч, виготовляють цукерки з корисних інгредієнтів.

Козацький гарт або спортивно-інтелектуальні розваги третьокласників!

Щоб бути справжнім козаком, треба було добре тренуватися. Але ж козак – дотепна, весела людина. Тому навіть найважчі козацькі тренування завжди перетворювались на веселу забаву. Саме з гумором та жартами гартувалось козацьке тіло для майбутніх перемог. До 13 жовтня 2021 року учні третього класу готувалися ретельно і очікували з нетерпінням, бо знали, що цього дня на них чекатимуть непрості випробування, які для них підготували вчитель фізичної культури Третьяк Н.В. та асистент вчителя Діхтяр І.М. Діти брали участь у різних інтелектуальних та спортивних конкурсах. Після свята всі учасники отримали солодкі подарунки.

Медалі для татусів!

В переддень свята, Дня Захисника України, діти учасників АТО, які навчаються в школі: Криницький Кирило, Сісінбаєв Владислав та Сісінбаєв Матвій, отримали можливість вручити завтра своїм татусям медалі - нагороди з нагоди свята! Шановні наші захисники! Бажаємо сил, терпіння та чистого неба над головою. Дякуємо вам за те, що ви нас оберігаєте!  Хотілось би, аби в нашій країні був мир, тому сподіваємось на вашу силу та перемогу над усіма негараздами!


Козацькі забави для наймолодших

12 жовтня 2021 року пройшли неймовірно веселі і водночас напружені Козацькі забави між командами наймолодших – учнів 1 класів. За допомогою карток гетьмани
 в обличчі класних керівників Лаврової А.Б., Богдан Н.Р., та асистента вчителя Сулацької А.С. поділили дітей на дві команди. Обравши отаманів та назви командам учні вирушили долати різні перешкоди. У конкурсі  "сильна рука" дізналися хто сильніший, «влуч у ціль» - показав, хто може влучно попасти в ціль, «пліч о пліч» навчив приходити один одному на поміч і показав, що тільки в єдності наша сила, стрибки на конях розвеселили всіх учасників, а конкурс «збери слово» показав інтелектуальний рівень першачків. В кінці конкурсів підвели підсумки, в яких  виграла дружба . Діти отримали медальки та розмальовки.

Паркур по-козацьки

13 жовтня учні 4 класу продемонстрували справжню витривалість, хист та влучність. До Дня козацтва вчитель фізичної культури Макогон М.С. перетворив спортивний зал на справжню лінію перешкод, а своїх учнів на козаків, які мали подолати всі незгоди і повернутися з перемогою. Хлопці та дівчата стрибали, повзали, стріляли, бігали, повзали, віджималися і врешті довели, що вони справжні майбутні захисники та захисниці української землі!

Мандрівка в епоху Козаччини!

13 жовтня учні 5 та 6 класів на чолі з шкільним бібліотекарем
мандрували шляхами козаків. Голіченко Лариса Володимирівна розповіла багато цікавого про козаків, їх традиції та звичаї, звернула увагу на те, що не кожен міг стати козаком, якщо не мав відповідної сили та витривалості. Учні також мали змогу ознайомитися з тематичною виставкою книжок!

Козацький день другокласників або інтегрований підхід у системі навчання НУШ

Протягом дня навчальна і виховна робота в 2-Б класі на уроках Я досліджую світ, фізичної культури та англійської мови  були підпорядковані одній меті: ознайомлення   з історією свята Дня захисника і захисниці України та знайомство традиціями славного українського козацтва.

13.10.21

Президент - Супер-козак - 2021!

Вже традиційним став конкурс "Супер-козак школи" між учнями 8-9 класів. В цьому році за перемогу змагалися 8 суперників. Змагання були на фізичному та інтелектуальному рівнях. Супер-козаком школи став, здобувши перемогу в чесній боротьбі, Геник Андрій, учень 9 класу - Президент школи! Друге місце посів учень 9 класу Якимчук Андрій, третє місце - Тихевич Михайло, учень 8 класу! Детальніше Супер - козак - 2021

То не козак, що не думає отаманом бути або козацький квест

13 жовтня до Дня українського козацтва було педагог-організатор Под'ячева Л.Л. разом з очільниками шкільного самоврядування провели для учнів 5-7 класів енергійний  квест "Ми - козацького роду" Щоб здобути перемогу - треба було пройти 7 етапів. Детальніше Квест "Ми - козацького роду!"

Самоврядування в дії!

Тільки затвердили новий склад учнівського комітету - голови центрів  "Правопорядок" та "Юннат" зразу взялися за роботу. Протягом тижня проводилися рейди "Шкільна форма" та "Чиста класна кімната", робилися зауваження та вносилися корективи в зовнішній вигляд та догляд за чистотою класних приміщень.  Детальніше  Робота кипить... 

12.10.21

Шматок історії України – Сотниківський цвинтар

Багато разів чули такий вислів «Вірю в силу Facebook»  і знаєте ми теж повірили, коли через сторінку друзів побачили фото цікавого історичного місця і людини, яка достеменно знає про те місце багато цікавого. Керівник Південного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті, історик та учасник бойових дій на Сході Сергій Борисових Гуцалюк радо відгукнувся на наше прохання провести історичну екскурсію по найбільш із збережених козацьких цвинтарів України. Ми, негаючи часу, вирушили в дорогу.

Козацький історичний батл

12 жовтня між трьома командами учнів 9 класу відбувся козацький історичний батл "Все про козаків", який провела педагог-організатор Под`ячева Л.Л. Команди наполегливо змагалися та показали достойні знання з епохи Козаччини, слідкувала за ходом гри - незалежний експерт, вчитель історії  -  Голіченко О. В. Детальніше  "Все про козаків"


10.10.21

Фізична культура в НУШ форматі

Сучасна освіта в епоху новітніх технологій – це постійні виклики для викладачів та батьків. Нині вчитель – не тільки вихователь нової людини, а й сам безупинний учень. Освіта впродовж життя дозволяє розвиватись та постійно змінюватись, знаходити нові підходи та практики. Настав час для наступних кроків – опановуємо сучасну фізичну культуру разом! Як правильно побудувати урок фізкультури? Як навчитись говорити з учнем про спорт? Чому спорт – це спочатку комунікація, а вже потім змагання? Спорт був та лишається запорукою розвитку людини, а особливо дитини. Спортивні елементи мають стати частиною кожного уроку, щоразу урок має бути досконало-цікавим. Вчитель фізичної культури Третьяк Надія Віталіївна із задоволенням разом з учнями  опановує нові технології, нові елементи та робить свої уроки неповторними, а головне діти із нетерпінням чекають уроків фізкультури!

Таланти завжди родом з дитинства: виставка юних художників або картинна галерея онлайн

Кожна дитина пробує себе в ролі художника, вперше беручи до рук пензлика. У когось це переростає в щось більше – в любов до малюнка, що передає стан душі, настрій та емоції творця. У нашому закладі навчаються талановиті юні художники, які дивують своїми картинами. Ми вирішили влаштувати їм онлайн виставку аби з їх творчістю познайомилося якомога більше людей.

Картини живуть своїм власним життям, народженим душею художника. Вінсент Ван Гог

10 жовтня в Україні відзначають День художника. Образотворче мистецтво є однією з найдосконаліших форм діяльності, оскільки в художній палітрі кристалізується внутрішній світ людини, звучать кольори глибоких почуттів. Вишуканий живопис, віртуозна графіка, майстерна пластика - невід’ємна частина національної культури, джерело духовного розвитку і задоволення естетичних потреб українського суспільства. Творчі досягнення художників свідчать про потужний потенціал народу, сприяють створенню позитивного іміджу України у світі. Шкільний бібліотекар Голіченко Лариса Володимирівна організувала для учнів своєрідну картинну галерею, де всі бажаючі впродовж тижня матимуть змогу познайомитися з роботами відомих художників.

Челендж "Барабой у фотооб*єктиві" (продовження)

Все більше і більше учнів, батьків та вчителів приєдналися до челенджу і діляться суперовими світлинами свого рідного селища. Про умови детальніше можна дізнатися за посиланням Барабой у фотооб*єктиві, а зараз насолоджуймося неймовірною красою...

08.10.21

Про тих, хто чекає на нас вдома!

Тварини – найкращі друзі. Завжди вислухають, не задають зайвих питань і щиро люблять. До Всесвітнього дня тварин в рамках Всеукраїнського уроку доброти класний керівник 8 класу Філоненко Катерина Володимирівна запропонувала учням поділитися світлинами домашніх улюбленців. І ось, що вийшло...


ОФІЦЕРИ ПОЛІЦЇІ: СТАТИ ДРУЗЯМИ ДЛЯ ДІТЕЙ, ЩОБ УБЕРЕГТИ!

7 жовтня до нашого навчального закладу завітали хороші друзі, помічники та порадники – представники відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції в Одеській області: інспектори відділу зв'язків з громадськістю управління патрульної поліції в Одеській області лейтенант поліції Бухан Владислав Миколайович, старший лейтенант поліції Сергієнко Олексій Михайлович, старший лейтенант поліції Москаленко Олена Ігорівна. Офіцери провели з учнями профілактичні бесіди, зачепили  болючі питання поведінки та навчання, закликали тримати дисципліну в класі, говорили і про причини та наслідки правопорушень серед неповнолітніх, катання на скутерах та мопедах без шолома та спеціального дозволу. Питань від учнів було чимало, та кожен отримав відповідь. Учні початкової школи були в захваті від наочності дорожніх знаків та гри регулювальник. Малюки отримали повчальні розмальовки та багато позитивних емоцій. Дякуємо за роботу! Сподіваємось на подальшу співпрацю! 

Лист до українського солдата!

Теплі слова, написані трохи кумедним дитячим почерком, листи та малюнки – не менш необхідні військовим, чим гуманітарна допомога. Є такі солдати, які носять дитячі листи біля серця і вірять в те, що такі талісмани збережуть їм життя. Учні третього класу разом з вчителем Могетич Світланою Григорівною завчасно почали готувалится до Дня козацтва. Маленькі патріоти вірять, що їх сонячні малюнки і теплі побажання стануть оберегом для всіх військових, котрі захищають нашу Батьківщину.

ТВАРИНИ, ЯК І ВСІ ЖИВІ ІСТОТИ, ЗАСЛУГОВУЮТЬ НА ПІКЛУВАННЯ ТА СПІВЧУТТЯ

До Всесвітнього дня тварин учні 6-а класу на чолі з класним керівником Третьяк Надією Віталіївною провели благодійну акцію, закупили їжу для безпритульних тварин та погодували знедолених. Діти сфотографували тваринок, виклали світлини у соціальні мережі, різні групи, і. можливо, хтось із них знайде нову домівку і свого господаря.  У всьому світі це вважається нормою: голлівудські зірки беруть тварин з притулків, часом калік та інвалідів — без лап, без очей, хворих, нікому не потрібних. Якщо б так чинив кожен, на Землі не залишилося б бездомних звірів, у кожного з них була б сім’я.

07.10.21

Пишіть листи і надсилайте вчасно, Коли їх ждуть далекі адресати, Коли є час, коли немає часу, І коли навіть ні про що писати. (Л. Костенко)

До Всесвітнього дня пошти, що відзначається 9 жовтня,  учні 3 класу відвідали Барабойське поштове відділення, де їх гостинно зустріла начальник відділення Прокопенко Руслана Володимирівна. Учні з цікавістю слухали як працює пошта, як люди надсилають посилки та правильно їх оформлюють, що є ще люди, які пишуть один одному паперові листи. Руслана Володимирівна продемонструвала, які паперові коробки використовують для посилок, який шлях долає лист і як працюють поштарі!

06.10.21

Барабой у фотооб*єктиві

В рамках місячника бібліотек у нашому закладі усі бажаючі мають змогу взяти участь у челенджі «Барабой у фотооб`єктиві». Що для цього потрібно? Надіслати яскраве фото вулиці, явища природи, мальовничого куточка рідного села! Фото надійшло досить багато і вже можна впевнено стверджувати, що наші учні та батьки вміють помічати дивовижні речі і дуже люблять своє рідне село! Ділимося отриманими світлинами! 

Як зорієнтуватися в океані професій та спеціальностей! Профорієнтація!

Професійна орієнтація  - це наукова дисципліна, яка допомагає людині обрати свою майбутню професію з урахуванням всіх її здібностей, потреб і бажань. Також професійна орієнтація містить технологію розвитку у людини позитивного ставлення до праці. Аби зорієнтувати наших випускників у величезному морі професій до нашого закладу запрошуємо співробітників та студентів різних вузів. 5 жовтня до нас завітала другокурсниця Одеського національного економічного університету Ніна Волонтір, яка розповіла про умови вступу, ознайомила з факультетами та спеціальностями.